Teknolojiden, gelecekten konuşup duruyoruz. Bunu yaparken bilim kurgu filmlerde gördüğümüz dünyaları hayal ediyoruz belki. Fakat aslında hayal kurmaya başlamamız gereken yer, yakın gelecek. Dünyamızın yakın gelecekteki hâli ve gelecek nesillerin yaşam kalitesi için tüm dünyada elektrikli otomobillere doğru bir dönüşüm başladı bile. Sadece fosil yakıt tüketen otomobiller değil, hibrit otomobiller dahi geçmişin bir parçası olmaya doğru gidiyor. BMW içinse gelecek sınır tanımıyor: Tamamen elektrikli ilk Gran Coupé modeli olan Yeni BMW i4, üst düzey konfor ve günlük kullanım için ideal niteliklerinin yanı sıra olağanüstü dinamik özellikleriyle de sınır tanımıyor. Sportif performans rakamlarına ulaşmak için beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi ile donatılan beş kapılı model, 590 kilometreye varan menziliyle ve geniş bir alan sunan tam boy beş koltuğuyla mükemmel bir yol arkadaşı haline geliyor.

Yeni BMW i4, çevreye duyarlılıkta sınır tanımıyor; Yeni BMW i4 eDrive40 ve Yeni BMW i4 M50’nin her ikisi de 0 CO2 emisyonuyla çalışırken, her aşamada takip edilen sürdürülebilirlik ilkeleriyle ve %100 yeşil enerjiyle üretiliyor. Ayrıca Yeni BMW i4’ün yüksek performanslı bataryasının tasarımında herhangi bir nadir toprak elementine yer verilmiyor. Bu da Yeni BMW i4 ile yollarda her zaman sıfır emisyonla ilerleyebileceğiniz ve her zaman içiniz rahat şekilde dinamik sürüş deneyiminin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına geliyor.

Yeni BMW i4, şarj ve menzil özellikleriyle de sınır tanımıyor: Verimli hareketli aksam konsepti, hafif yapısı, aerodinamik tasarımı ve yüksek gerilimli güçlü bataryası sayesinde 590 kilometreye varan menzile ulaşan Yeni BMW i4 eDrive40, bunu fren enerjisi geri kazanımı gibi yenilikçi teknolojilere borçlu. Üstelik Yeni BMW i4’ü şarj etmek de hiç olmadığı kadar kolay. Hızlı şarj istasyonlarında 200 kW şarj gücüyle %10 şarj seviyesinden %80 seviyesine yalnızca 31 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Alternatif olarak, yalnızca 10 dakikalık şarj ile 164 kilometreye varan bir menzil elde edebiliyorsunuz. Evde olduğunuzda ise BMW Wallbox kullanmanın pratikliğini yaşayabiliyor ve maksimum 11 kW güç ile Yeni BMW i4’ün bataryasını yalnızca 8,5 saatte %100 seviyesine şarj edebiliyorsunuz.

Yeni BMW i4, tasarım ve donanımıyla da sınır tanımıyor. Klasik BMW Gran Coupé oranlarının bir devamı niteliğindeki silüeti, sportif ve şık çizgilerle tamamlanıyor. Ön rüzgarlık boyunca uzanan dikey hizalanmış Böbrek Izgaraları, gerçek zamanlı veriler sağlayan modern sensör teknolojisini gizliyor. Yeni BMW i4’ün modern iç tasarımının havasını son derece şık ve sade ön konsol belirliyor. Sportif bir his veren yüksek merkez konsol, sürücü ve ön yolcu için ayrı bir alan yaratıyor. Yeni BMW Kavisli Ekranı, gösterge panelini geniş Kontrol Ekranı ile birleştirerek sürücüye doğru ergonomik bir kavis oluşturan modern bir ekran ünitesi sunuyor. Tam donanımlı beş koltuğuyla arka bölümde üç kişiye kadar kapasite sunan Yeni BMW i4, geniş baş ve diz mesafesi ile tüm yolcular için mükemmel oturma konforu sağlıyor. Yeni BMW i4’ün 470 litre hacme sahip bagaj bölümüyse, bir gran coupé için oldukça geniş bir alan sunuyor. Arka koltuklar katlandığında bu hacim 1.290 litreye çıkartılabiliyor.

Yeni BMW i4 ile geleceğe hazır olmak için siz de sınır tanımayın. Hem üretim süreçlerinden itibaren çevre dostu olan, sürdürülebilir ve tamamen elektrikli bir otomobili gönül rahatlığıyla kullanın, hem şarj ve menzil özellikleri sayesinde otomobilinizi kolayca şarj edin hem de tasarım ve donanımı sayesinde yolculuğunuz sırasındaki sürüş deneyimi ve konforu en iyi seviyeye çıkarın.

Detaylı bilgi almak için tıklayın.