Yazın sonlarına geldik fakat #themaggerda öneriler bitmiyor! Bu hafta, daha önceden SEYAHAT kategorimizde yer verdiğimiz Akdeniz ve Ege’nin kıyısında ya da ortasındaki birbirinden güzel alternatifleri bir araya getirdik. Yaz bitmeden, yurt dışı tatiliniz için maggerların tercihi bu yerlerden birini seçin, ister huzur içinde, ister çılgınca eğlenerek denizin ve güneşin son günlerinin tadını çıkarın!

Mykonos

Mykonos

“Yunan mitolojisinin en önemli iki ismi Apollo ve Artemis’e ev sahipliği yapan Delos’a yakınlığı Mykonos’un yüzyıllar öncesinde onu “değerli” kıldı, Karyalılar’dan İyonlar’a birçok savaşçı kültürün egemenliğine girdi…70’li yılların başında turizm pazarındaki açığı çok iyi değerlendiren Yunanlı girişimciler ciddi yatırımlarla onu günümüze bir pazarlama harikası olarak taşıdı. Havalimanı, oteller-pansiyonlar, gerçekten lezzeti bulabileceğiniz restaurantlar açıldı, gemi turlarının rotasına eklendi, günün her saati yerine Yunan hayat tarzına da uyan “geç” saat eğlenceleri “çılgın parti”ler tema olarak seçildi ve Mykonos yaratıldı…”

Yunan Adaları’nın en popüleri Mykonos’u theMagger’da keşfedin… 

Sardinya

Sardenya Adası

“Bu yaz Sardinya adasına gidiş fikri öyle bir arkadaştan duyma, bir dergide okuma veya araştırma gibi olaylarla tetiklenmedi.  Aldığımız ilginç düğün daveti hayallerimizdeki İtalya adası ile birleşince bir dakika bile düşünmeden “evet gitmeliyiz!” noktasında sonuçlandı.  Erkek arkadaşımın masterdan öğretmeni daha sonra ise yakın bir arkadaşı olan Fabio Çin’de yaşarken tanıştığı Pekin’li Mini ile evlenmeye karar veriyor, önce düğünü Pekin’de yapıyorlar ikinci kutlama yeri olarak da Fabio’nun ailesinin de yaşadığı Sardinya adasının güneydeki en büyük şehri Cagliari (Kalyeri)’yi belirliyorlar.  Biz de bu fırsatı yakalayıp Avrupa’nın Sicilya’dan sonra ikinci büyük adası Sardinya’ya tatil planını ayarlamaya koyuluyoruz. 6 gece 7 günlük tatil planında adanın belli bir yerinde konaklamaktansa araba kiralayıp her yerini gezmeyi tercih ediyoruz. Gidecek olanlara tavsiyem de kesinlikle bir otel bulup tüm zamanı otele yakın yerlerde geçirmemeleri. Sardinya’da gerçekten tahmin ettiğimizden çok daha büyük ve görülecek birçok yer var.”

Akdeniz’in ortasına doğru theMagger’la yolculuğa çıkın…

Rodos

Rodos

Rodos, tipik bir sahil kasabası havasında, ancak içlerine doğru ilerlediğinizde daracık sokakları, pancurlu camları ve tertemiz küçük evleri görünce hemen kanınız ısınıyor ve Akdeniz/Ege kıyılarında olduğunuzu hissediyorsunuz. Burası bir Ortaçağ kenti. Fiyatlar, lezzetler ve eğlence oldukça makul… Bu yazıyı okuduktan sonra elinizde bir çözüm, yüzünüzde bir gülümseme, içinizde sabırsızlık ve heyecan oluşacak. Rotamız Rhodes!

Rodos’u theMagger’da okuyun…

Hydra Adası

Hydra Adası

“Kulağıma önce eşeklerin sesleri geliyor. Gözümü açmıyorum. Anakaradan malzemeler gelmiş olmalı, herkes verdiği siparişleri eşeklerin sırtına yüklüyor, bir gün önce adanın tepesine rulo rulo tuvalet kağıtları taşıyan eşekleri görmüştüm. Sonra kilisenin çanları çalmaya başlıyor, gözlerim hala kapalı, sayıyorum, ding, ding, ding, ding, ding, ding, ding, ding… Saat 8 olmuş. Yavaş yavaş uyanabilirim, güneş tam tepeye gelmeden yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek istiyorum… Yunanistan’da, Hydra adasında, güneşin keyifle denizde ışık oyunları yaptığı bir güne uyanıyorum. 2 gün önce Atina’ya uçmuştum. Kıymetli bir dost mutlaka Hydra’yı görmelisiniz dedi. Pire limanından flying dolphin 29 numaraya bindik. 1,5 saat sonra Hydra’nın küçük limanındaydık.”

Atina’nın dibindeki Hydra Adası’nı theMagger’da keşfedin… 

Capri Adası

Capri

Geçen sene, Pasklaya arefesinde güneşli bir Napoli seyahatinin en heyecan verici rotası Capri’ye, “seni çok merak ediyorum” dedim. Çığlığımı hemen duymuş olacak ki “Atla gel” dedi. Ben de Napoli’den her saat başı kalkan deniz otobüsüne bindim. Akdeniz çok rüzgarlıydı, 40 dakikalık bu yolculuk eziyet gibi geldi ama kulağıma “ha gayret, cennete az kaldı!” diye fısıldadı Capri… Haksız da değilmiş!  Gelecek planlarınıza dahil etmeniz için buyurun cenneti keşfetmeye….

Akdeniz’in keyfini Capri’de çıkarmaya theMagger’da devam edin…

İbiza

İbiza

“Bizim İbiza tatilimiz dolu dolu dört günden ibaret. Öncelikle uyarıyım İbiza’da gün ve saat kavramı diye bir şey yok, unutun! Aman dikkat dönüş uçağınızı kaçırmayın. Hani biz de güneye ya da Ege’ye gideceğimiz zaman hafta sonunda da orada olmaya dikkat edilir ya İbiza için cuma-cumartesi neyse pazar da o, salı da. Her gün başka bir parti var, sıkılma diye bir hissi orada yaşayamazsınız. Tabii biz bunu bilmediğimiz için programımızı perşembe-pazar arası yaptık. İbiza ile ilgili detaylara başlayalım!”

İbiza’nın çılgın gecelerine theMagger’da tanık olun…

Nice

Nice

“O, hem deniz kum güneşin tadını çıkartacak, hem lüks tekneleri, spontane plaj partileri, sabaha kadar süren gece hayatıyla kışkırtacak, hem İtalyan esintileri taşıyan şirin kasaba havasıyla masum ve davetkar davranacak, hem de inanılmaz lezzetli Akdeniz mutfağı ve roze şarabın doğduğu bölge olmasıyla kalbe giden yol mideden geçer diyecek. Bununla da kalmayıp, müzeleri, festivalleri ve 2000 yıllık geçmişiyle ruhunuza iyi gelecek, aynı zamanda da semt pazarları, şık butikleriyle dayanılmaz cazibesini kullanacak. Ve karşınızda aşık olunacak keyif şehri: Nice!”

Cote d’Azur’un kalbine theMagger’la yolculuğa çıkın…

Spetses Adası

Spetses Adası

“Yunanistan’ı, Atina şehrinin kamaşasını, çenesini düşük insanlarını, geç başlayıp tüm geceye yayılan akşam yemeklerini, mastikasını, mavinin en güzel tonunu beyaz ile harmanlamayı ve sanırım en çok da minik ve kendine has adalarını keşfetmeyi seviyorum. Gerçtekten yaşıyorum o sınırlarda olduğumda ve ruhumu başka bir boyuta taşıyabiliyorum. Meditasyonlarım bile bambaşka bir şölene dönüşüyor! Haydi gelin, Saronic körfezinin güzeller güzeli adası Spetses’i beraber gezelim. Ben anılarımı tazelerken kim bilir belki siz de bir sonraki seyahatinizi planlıyor olursunuz.”

Aradığınız sakinliği Spetses’te, Spetses’i theMagger’da bulun… 

Midilli

Midilli

“Adaları bir dünya harikası olarak gören ve önceki hayatımda bir adada yaşadığıma inanan biriyim. Dört tarafı denizle kaplı olduğundan mı veya şehrin karmaşasından uzak, kendi halinde bir yaşam sunduğundan mı bilinmez, ada benim için huzurun ve keyfin ilk adresidir. Bu yaz da yolum yeni bir huzur adresine, Midilli’ye düştü ve tek kelimeyle harikaydı!”

Midilli’nin güzelliklerini theMagger’da okuyun… 

Mavi Yolculuk ile Yunan Adaları

Mavi Yolculuk

“Dolu dolu dört günümüzü denizin üzerinde geçirmenin keyfini ve huzurunu hayal gücünüze bırakıyorum. Herkese (aslında hiç kullanmayacağımız) kamaraların yerlerini gösterdikten sonra Fethiye Limanı’ndan yola çıktık. Öncelikle kaptanımız ve ekibiyle tanışıp, önemli kuralları öğrenip birbirimizle tanışmaya başladık. İlk günün programında Samanlık Koyu, Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz ve St. Nicholas Adası vardı. Bana kalırsa programın aslında hiç bir önemi yok, sonsuz mavilik ve buz gibi deniz olan her yer bana yeterliydi…”

Bir ada yetmez diyenlerdenseniz birden fazlasını theMagger’da bulun…