Anadolu yakası insanları, zaman geçirmek için Kadıköy’ü ve Bağdat Caddesi’ni tercih ededursun. Aslında çılgın kalabalıktan uzakta, sakin ve hoş vakit geçirilecek birçok alternatifleri mevcut. Acıbadem’e uğrayın, değişikliklere selam verin!

Root Coffee Konum

root
Root Cafe, Acıbadem

Root, hemen Acıbadem Caddesi’nde, Sihirli Spatula’nın yanında. Çok büyük bir mekan değil; fakat gayet yeterli, tatlı bir ortamı var. Özellikle sahipleri gerçekten ilgili. Girdiğiniz an karşınıza farklı bir içecek çıkıyor. Reyhan tohumu ve çiçek suyundan oluşan bu içecek, mekanın sahiplerince özel olarak getiriliyor. Birçok faydası olan bu içeceğe İran’da meşhur şerbeti deniyor, ferahlıyorum. Bunun dışında kahve çeşitleri de lezzetli. Sahiplerinin hazırladığı İran’a özgü çayları da deneyebilmeniz mümkün. Menüde dünya mutfağından çeşitler de mevcut. Hoş bir alternatif olabilir, deneyin:)

Bu arada Acıbadem’de yeni açılan Root’un hemen yanıbaşında bulunan, Teppanda Noodle‘daki lezzetli noodlelardan deneyebilir, Döner Plus‘ın yeni şubesinde enfes dönerlerden tadabilir, Rumeli Çikolatacısı‘nın Acıbadem şubesinde çikolatalı enfes tatlılara doyabilirsiniz!

Kısa Kısa Anadolu Yakası:

IMG_4341
Taş Kahve

Taş Kahve (Eda Geven Tavsiyesiyle 🙂 )

Peki Anadolu Yakasında daha daha ne gibi gelişmeler mi oluyor? Yepyeni bir sürü yer açıldı, benden söylemesi! Kadıköy’de Taş Kahve, Kropka mesela. Uğranılası mekanlar. Yeldeğirmeni’nde Bizon, geniş, ferah sevimli bi’ yer. Moda’daki Sivuple de mutlu kahvaltıların merkezi olacak gibi!

bizon
Bizon
kropka
Kropka