Artık ortamlarda yeni bir +1’imiz var! Efes, yeni bir teknikle ürettiği, daha lezzetli, daha rahat içimli Efes Pilsen ve Efes Malt biralarını bizlerle buluştururken, ürünlerindeki bu dönüşümü markasına da yansıtıyor. +1 dinlendirilen bu yepyeni biralardan yola çıkarak başlayan dönüşüm hikayesiyle, yıllardır sadece sofralarda değil hayatın her alanında karşımıza çıkan Birlikte Güzel yerini +1’e bırakıyor. Kendimizden fazlası olmak için; keyfimize, eğlencemize, sohbetimize hatta hayatımıza bir +1 ekleniyor!

Artıbir / +1 Nedir?

Bundan böyle elimize aldığımız her Efes şişesinin ya da kutusunun üzerinde +1 damgası göreceğiz; bunun anlamı Efes’in yeni biralarının artık +1 dinlendiriliyor olması, peki bu ne demek? Efes mühendisleri ve bira ustaları, aslında bir ilki gerçekleştirdi: Hem Türkiye’de hem de dünyada lager bira standardını yeniden tanımlayacak, özgün bir üretim tekniği geliştirdiler. Almanya’nın ünlü bira enstitüleri tarafından tescillenen bu teknik, artık dünyada üçüncü bir teknik olarak kullanılmaya aday durumda. Bu teknik, daha uzun sürede, yavaş yavaş ve sabırla üretim sağlıyor; böylece daha lezzetli, daha rahat içimli hale gelen biralarla sonuçlanıyor. Yani +1 dinlendirilmiş, +1 zamanda +1 emekle üretilmiş, dolayısıyla +1 lezzetli biralar…

Efes’in +1 Biraları: Efes Pilsen ve Efes Malt

Efes Pilsen, doğal şerbetçiotlarından gelen zengin tadı ile, keyifle içilen yeni nesil bir Pilsen bira. Pilsen ya da Pilsner, adını Çekya’nın Plzen şehrinden alan bir bira türü. Esasında birer lager olan Pilsen biralar, diğer lagerlere göre daha duru berrak ve temiz bir altın rengi görünümüne, daha düşük alkol oranlarıyla daha kolay bir içime sahip oluyorlar. Efes Pilsen ise özgün lezzetini Avrupa’nın en kıymetli şerbetçiotu Hercules ile Türkiye’nin doğal şerbetçiotlarının harmanından alan Efes Pilsen, artık +1 dinlenmiş olarak üretiliyor.

Efes Malt ise dengeli ve rahat içimli yeni nesil bir malt biraya dönüşüyor. Efes Malt, fermantasyon işleminde şeker kaynağı olarak sadece tahıl tohumlarının çimlendirilip sonra bitki oluşamadan kurutulmasıyla oluşan, yani maltlanmış arpa tohumlarından elde edilen, maltoz ağırlıklı şekerin kullanıldığı malt biralardan. Benzersiz karakterli, özel Planet maltı ve Türkiye’nin çift sıralı yaz arpalarının eşsiz birlikteliğinden meydana gelen Efes Malt da artık +1 dinlenmiş olarak üretiliyor.

Efes‘in +1 dinlenmiş yeni biraları, bira üretimini çoktan dönüştürdü bile; şimdi de yaz akşamlarımızı daha keyifli anlara dönüştürüyor. Efes Pilsen ve Efes Malt, +1 lezzetiyle keyfimize +1 olmaya devam ediyor. 50 yıldır keyfi mayalayan Efes; keyfimize eşlik ediyor, keyfimizi çoğaltıyor, zenginleştiriyor.