Artık ortamlarda yeni bir +1’imiz var! Efes, yeni bir teknikle ürettiği, daha lezzetli, daha rahat içimli Efes Pilsen ve Efes Malt biralarını bizlerle buluştururken, ürünlerindeki bu dönüşümü markasına da yansıtıyor. +1 dinlendirilen bu yepyeni biralardan yola çıkarak başlayan dönüşüm hikayesiyle, yıllardır hayatın her alanında karşımıza çıkan Birlikte Güzel, yerini +1’e bırakıyor. Kendimizden fazlası olmak için; keyfimize, eğlencemize, sohbetimize hatta hayatımıza bir +1 ekleniyor yani!

Artıbir / +1 Nedir?

Bundan böyle şişelerde ya da kutularda +1 damgası göreceğiz; bu yeni biraların artık +1 dinlendiriliyor olması, peki bu ne demek? Efes mühendisleri ve bira ustaları, yepyeni bir üretim tekniği geliştirdiler demek. Hem Türkiye’de hem dünyada lager bira standardının yeniden tanımlayacak bir teknikten bahsediyoruz. Bu teknikle, daha uzun sürede, yavaş yavaş ve sabırla yapılan üretim, daha lezzetli, daha rahat içimli biralar ortaya çıkaracak. Yani +1 dinlendirilmiş, +1 zamanda +1 emekle üretilmiş, dolayısıyla +1 lezzetli biralar…

Pilsen ve Malt da +1

Uzun yıllardır tandığımız, bildiğimiz Efes Pilsen, doğal şerbetçiotlarından gelen zengin bir tada sahip, keyifle içilen yeni nesil bir Pilsen bira. Pilsen ya da Pilsner, adını Çekya’nın Plzen şehrinden alıyor. Esasında Pilsen biralar da birer lager. Fakat diğer lagerlere göre daha duru, berrak ve temiz bir altın rengi görünümüne, daha düşük alkol oranlarıyla daha kolay bir içime sahip oluyorlar. Efes Malt ise, adı üzerinde, bir malt bira. Malt bira, fermantasyon işleminde şeker kaynağı olarak sadece tahıl tohumlarının çimlendirilip, bitki oluşamadan kurutulmasıyla oluşan, yani maltlanmış arpa tohumlarından elde edilen, maltoz ağırlıklı şekerin kullanıldığı bir bira çeşidi.

Artık her ikisi de +1 dinlendirilerek üretiliyor, yani alıştığımız lezzetler artık daha rahat içilecek, daha zengin bir lezzete sahip hale geliyor. Yaklaşan bu soğuk kış günlerinde evde geçireceğimiz akşamların keyfi de +1 artmış oluyor!