Güneş ışığı, beslenme, kozmetik ve daha onlarcası… Dermatologlardan skinfluencerlara ve biz cilt bakımı meraklılarına herkesin hemfikir olduğu bir konu varsa o da şüphesiz tüm bu etkenlerin cilt bariyerini hassaslaştırıp korunmasız hale getirebileceği! Tam da bu yüzden cilt bakımda nazik dokunuşların ve nemlendirmenin önemini her daim konuşuyoruz. İşte yulafı kıymetli bir içerik olarak kozmetik dünyasına tanıtan Aveeno da bu noktada devreye giriyor ve bizi üçlü yulaf kompleksi içeriğine sahip Rahatlatıcı Bakım serisiyle tanıştırıyor.

Hassas cilt dendiğinde zihninizde tam olarak ne canlanıyor? Kuruluk, kızarıklık, kaşıntı? Tüm bu olası sonuçların özel bir bakım gerektirdiği doğru. Sıklıkla göz ardı ettiğimiz şeyse; yağlı, kuru, karma tüm cilt tiplerinde var olabilen hassas cilt konseptinin bir problemden ziyade bir cilt durumu olduğu! Bu anlayış çözüme yaklaşmak için önemli çünkü hassas ciltler duştan, nemlendirmeye bakım sürecinin tüm adımlarında aynı rahatlatıcı dokunuşlara ihtiyaç duyuyor. Zaten Aveeno’nun, 4 haftalık düzenli kullanım sonrasında cildi 72 saate kadar nemlendiren ve 60 saniyede rahatlatan Rahatlatıcı Bakım serisi de tam olarak bunu hedefliyor.

Yulafın Gücü ve Aveeno Bilimi

Gelin hikayeyi en başa saralım. Sidney ve Albert Musher, 1945 yılında, eski zamanlardan beri yatıştırma ve besleme özellikleriyle cilt bakımında kullanılan yulafın faydalarını araştırmaya başlıyor. İnce öğütülmüş kolloidal yulafın kuru ve hasar görmüş cildi iyileştirme etkisini keşfetmeleri ve öncü çalışmalarının kabul görmesiyle Aveeno markası kuruluyor.

Doğal içeriklerini ideal koşullarda yetiştirerek çevre dostu yöntemlerle hasat eden Aveeno, test ettiği 100.000’den fazla doğal bileşen ile cilt sağlığına faydalı ve güvenli ürünler sunuyor. Sağlıklı ve zarar görmüş cildin mikrobiyal çeşitliliği konusunda uzman olan Aveeno bilim insanları, yulafın yanı sıra farklı doğal bileşenlerin de faydalarını destekleyen klinik çalışmalar yayınlıyor. Böylelikle marka bugünkü konumuna kavuşurken cilt sağlığını iyileştiren doğal bileşenleri keşfeden bilim insanlarıyla çalışmaya da devam ediyor. Üçlü yulaf kompleksinin yatıştırıcı etkisine yulafın farklı formlarını kullanarak erişen Aveeno Bilimi de bu sayede kelime haznemize ekleniyor. Doğal bileşenlerin gücüne inanan Aveeno elbette vegan, alkolsüz, kokusuz, hipoalerjenik ve koruyucu içermiyor!

Rahatlatıcı Bakım Serisi

Pratiğe dönersek, odağımızda hassas ciltler olduğunda iki temel ihtiyacımız var: Kurutmadan temizleme ve tabii ki nemlendirme! Bu farkındalıkla yola çıkan Aveeno Rahatlatıcı Bakım serisi de bu nedenle tüm bakım ritüellerinin ilk adımı olan duşta Rahatlatıcı Bakım Nemlendirici Duş Jeli ile start veriyor. Sabun içermeyen formülü ile cildi kurutmadan nazikçe temizlediği klinik olarak kanıtlanmış olan duş jeli, 3’lü yulaf kompleksi içeriği ile hassas ciltleri yatıştırıyor.

Sonraki adımda dermatologlarla geliştirilen Rahatlatıcı Bakım Nemlendirici Losyonu çok kuru ciltlerin onarımına yardımcı oluyor ve rahatlatıyor. Doğal cilt bariyerini yenileyip mikro biyom dengesine destek olurken cildi ilk kullanımdan itibaren daha dayanıklı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor ve 3’lü yulaf kompleksinin yanı sıra içeriğindeki shea yağıyla 72 saate kadar nemlendirme sağlıyor! Rahatlatıcı Bakım Sprey Vücut Yağıysa yulaf ve jojoba yağı içeriğiyle yumuşacık bir etki bırakıyor.

Son olarak; bir çanta demirbaşı olan Rahatlatıcı Bakım Nemlendirici El Kremi cildi çevresel etkilere karşı koruyor, bariyerini yeniliyor ve cildi anında rahatlatıyor. En önemlisi de yağlı bir his bırakmıyor! O halde gelin sizi yulafın iyiliğiyle, 4 haftalık düzenli kullanım sonrasında cildi 72 saate kadar nemlendiren ve 60 saniyede rahatlatan bakım serisi ile tanışmak üzere buraya alalım.