Güzel şeyler hep yakınımızda olacak diye bişey yok. Üşenmedik yola çıktık… Sabah erken olunca, trafiksiz, bomboş yollarda orman havasını içimize çeke çeke kendimizi Begonia Garden'ın kapısında bulduk.

Begonia Garden, Zekeriyaköy’de bir ev. Evin tatlı sahibesi burayı tatlı mı tatlı bir alana dönüştürerek misafirlerini ağırlamaya başlamış. Uzun süredir hayalini kurduğu için mi bilemem; ama bu hayal çok leziz bir gerçekliğe kavuşmuş.

Begonia Garden, Zekeriyaköy

Bahçeye girdiğimiz an bizi begonyalar, ferah bir dış kısım ile güleryüzlü insanlar karşılıyor. Hemen yerimizi alıp, anın ve atmosferin keyfini çıkarmaya başlıyoruz. Bir yandan da masamıza enfes kahvaltılık ürünler bir bir geliyor. Burada menü geniş esasında, ana yemekler, ara sıcaklar, kimi zaman mantı gibi seçenekler var; ama rezervasyon mühim. Mekanın sahibi ile iletişime geçerek burada misafir olabiliyorsunuz.

Biz bir pazar sabahında gelerek serpme kahvaltıyı denedik; serpme kahvaltı tamamen harikaydı! Kulağa tek bir öğün gibi gelebilir; ancak biz saatlerce oturduk ve tıka basa doyduk. Öyle ki, oradan ayrıldıktan sonra, gün boyu hiçbir şey yemeye gerek duymadık. Hem acıkmadık hem de yediklerimizin tadı bizimle kalsın istedik.

Begonia Garden

Masaya birçok ev yapımı reçel (çilek, ayva, domates, limon), peynir tabağı, yine kendilerinin hazırladıkları baharatlı enfes tereyağı, bahçeden özel olarak toplanan domates, salatalık ve biberler ile enfes bir el açma börek geldi. Hemen ardından sıcacık simitle birlikte sucuklu yumurta, bazlama, zeytin çeşitleri ve fıstık ezmesinin de masaya konulmasıyla gün bizim için başlamış oldu.

Son zamanlarda yaptığım en güzel ve lezzetli kahvaltıydı. Böylesine; gizli bir bahçeye benzeyen mekanın keşfedilmiş olmasının yarattığı memnuniyeti de buna bağlıyorum. Gerçekten insanlar özenli ve güzel işler yapınca, her nerede olursa olsun seveni ve koşup geleni çok oluyor. Arkada çalan güzel müzikler hafif serin rüzgar ve yudumladığınız çay eşliğinde saatler nereye gidiyor anlamadan, sabahı öğlen yapıyorsunuz. Tüm bu yemekler yenmiş bitmiş, çaylar içilip karınlar doymuşken, ikram olarak meyvelerle servis edilen pancake ise son vuruşu yapıyor!

Bagonia Garden Serpme Kahvaltı

Doğa içinde, huzurlu ve lezzetli bir yolculuk için kesinlikle Begonia Garden’ı ziyaret edin, biz çok sevdik!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?