Güzel şeyler hep yakınımızda olacak diye bişey yok. Üşenmedik sabahın erken saatlerinde yola çıktık. Trafiksiz ve bomboş yollarda orman havasını içimize çeke çeke ilerlerken kendimizi Begonia Garden’ın kapısında bulduk.

Konum

Begonia Garden, Zekeriyaköy’de bir ev. Evin tatlı sahibesi burayı tatlı mı tatlı bir alana dönüştürmüş ve burada misafirlerini ağırlamaya başlamış. Uzun süredir hayalini kurduğu için mi bilemem ama bu hayal çok leziz bir gerçekliğe dönüşmüş.

begonia
Begonia Garden: Zekeriyaköy’de Leziz Bir Ev Kahvaltısı

Bahçeye girdiğimiz an bizi begonyalar, ferah bir dış kısım ve güleryüzlü insanlar karşılıyor. Hemen yerimizi alıp anın ve atmosferin keyfini çıkarmaya başlıyoruz, bir yandan da masamıza enfes kahvaltılık ürünler bir bir geliyor. Burada menü geniş esasında: ana yemekler, ara sıcaklar, kimi zaman mantı gibi seçenekler var ama rezervasyon mühim. Mekanın sahibi ile önceden iletişime geçerek buraya gelebilirsiniz.

Biz buranın kahvaltısını bir pazar sabahı denedik, serpme kahvaltı her şeyiyle harikaydı! Kahvatıya geldik deyince kulağa tek bir öğün gibi geliyor olabilir ama biz saatlerce oturduk ve tıka basa doyduk. Öyle ki, oradan ayrıldıktan sonra gün boyu hiçbir şey yemeye gerek duymadık. Hem acıkmadık hem de yediklerimizin tadı bizimle kalmaya devam etsin istedik.

D9076381-CA32-4CD9-9587-8FF11259FAE6
Begonia Garden

Masaya birçok ev yapımı reçel (çilek, ayva, domates, limon), peynir tabağı, kendilerinin hazırladığı baharatlı enfes tereyağı, bahçeden özel olarak topladıkları domates, salatalık ve biberler ile enfes bir el açma börek geldi. Hemen ardından sıcacık simitlerle birlikte sucuklu yumurta, bazlama, zeytin çeşitleri ve fıstık ezmesi de masaya kondu ve gün bizim için başlamış oldu.

0F8AC327-C060-40FD-8BB6-7226A91271FC
Bagonia Garden Serpme Kahvaltı

Doğa içinde, huzurlu ve lezzetli bir yolculuk için kesinlikle Begonia Garden’ı ziyaret edin, biz çok sevdik!

Begonia Garden Adres: Zekeriyaköy Mahallesi, Tarakçı Cd. No:15, 34450 Sarıyer/İstanbul

begoniagarden.net/