İlk günlerin yorumlarını siz moda severlerimize geçmiştik. Sıra finale geldi! Her tasarımcı ve markanın bıraktığı izler vardı ama benim en çok aklımda kalanların listesi sizinle…

* Didem Soydan tam 19 defilede yer aldı.

* Avva’nın İstanbul Fashion Week’teki kapanış defilesine gelen Tony Ward çok konuşuldu.

* Gül Ağış’ın koleksiyonunda Japon ve Hint kültüründen esinlenmeler vardı. Tasarımcının kendi koleksiyonunu anlatan kelimesi “neo-chic” oldu.

* Elif Cığızoğlu’nun geometrik pencereleri ile kadın siluetinin zarifliği pudra pembe ve siyah-altın karışımı ile çarpıcıydı.

* Selma State’in karma gösterisinde modellerin şapkaları çok çılgındı!

* Hatice Gökçe’nin Trans koleksiyonundaki saydam kumaşlar ile kadın – erkek kıyafetleri arasındaki uyum insana ‘budur’ dedirtiyor.

* Mehtap Elaidi’nin şehirde bir tatil halet-i ruhiyesi! Koleksiyonda vintage çiçekler kumaş baskılarında hissedilirken, siluetlerde ters hacimler ve bedene oturan detaylar ön plana çıktı.

* Zeynep Tosun sayesinde Anka Kuşu’na sempati duymaya başladım. Kuşun renginden duruşundan farklı bir kadın yarattı. Defileyi izlemediyseniz videosuna mutlaka erişmelisiniz… Beyzbol kasket şapkaların bu kadar şık kıyafetlerle uyumlu olmasını bir tek burada gördüm.

* Jale Hürdoğan’nın video teaserına bayıldım. Duyduğuma göre, Ariel Goldenberg tarafından yapılmış. Kumaşlarla yemek malzemeleri arasında geçişler olan videoda sanat kokuyordu. Defile çıkışı videoda yapılan (8istanbul yapmış!) sos ve kıtır dağıtıldı. Bir de Yeşil renk çok dikkatimi çekti, MAYDANOZ!

* Gamze Saraçoğlu şehirli kadını en iyi anlatanlardan! Baş modeli Selma Ergeç ve defile müziği ile enerjik anlar yaşattı. Metalik gri, ekru ve beyazın ağırlıklı olduğu koleksiyonda ayakkabılar bakır rengiydi. B-A-Y-I-L-D-I-M! Hiçbir defile de karşılaşmadığımız brokar ve otoman kumaşlar şehirli kadının en şık hale getirmekte birinci oldu.

Her son yeni bir başlangıç Sizce 2014 Sonbahar-Kış koleksiyonları için tasarımcılar ne çalışacaklar? IFW 2013’te ne zaman yapılacak? Hangi tasarımcılar katılacak, hangileri çekilecek? Yeni haberlerle yakında görüşmek üzere…

Görseller: facebook.com/istanbulfashionweek

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?