Avrupa’nın önemli müzik ve çağdaş sanat festivallerinden “Club To Club”, İstanbul’daki beşinci senesinde bugüne kadarki en zengin programıyla 12 mekana yayılıyor! Tonight It’s Your Time sponsorluğunda gerçekleşecek olan “Club to Club”ın programında dinlemeniz gereken 10 DJ’i sizler için seçtik:

Dj’lere geçmeden önce, öncelikle #c2cistongiht’ın videosunu seyredelim:

Club To Club Istanbul 2014 – Official Video from It’s Istanbul on Vimeo.

Kaan Düzarat

Kaan Düzarat

Kaan Düzarat sayısız müzikal proje ve denemelerle, müzikal kişiliğinin farklı yönlerini keşfetmekle meşgul. FOC Edits etiketi altında, Barış Manço ve Moodyman gibi ilham kaynakları arasındaki ağda bilinçli bir biçimde dalgalanan, Türkçe “Psych and Club” klasiklerinin editlerinden oluşan seriler yayınladı. Shrimpy ve Pair Of Dirty mahlaslarıyla yaptığı ise yavaş Detroit House ve kendi memleketinin geniş çaplı formları arasındaki ilişkiyi keşfeden, daha aleni elektronik müzik. Kendisi ayrıca dub ve Türkçe “Psych” etkileşimli, üç kişiden oluşan canlı elektronik grup projesi Falso ile de çalıyor. Günlük işlerinin arasında İstanbul’un benzersiz ve takdir gören radyo istasyonu Dinamo FM’de süregelen görevi, yerli sanatçıla için prodüktörlük ve remiks yapma, studio nooniki’de filmler için ses tasarımı ve jingle yazımı var ve geceleri onu şirketi Vesvese ile İstanbul’un çeşitli kulüplerinde çalarken görebilirsiniz.

https://soundcloud.com/dzrt

Lucy

Lucy

Lucy, türün en heyecan verici ve gözü yükseklerde DJ/Prodüklerinden olan Berlin’de yaşayan İtalyan Luca Mortellaro’nun sahne ismi. 2009dan bu yana Mortellaro, kişisel bir diskografi oluşturduğu, techno müziğin en iyileri aralarında gösterilen kendi plak şirketi Stroboscopic Artefacts’le uğraşmakta. Albüm şirketi kurulduğundan beri Lucy kendine Avrupa’nın en seçkin gece klüplerinde yer buldu Berghain ve Corsica Stüdyolarında düzenli olarak çalıştı ve ABD, Avustralya ve Japonya’da konserler verdi. Ek olarak, Sonar, ADE, Time Warp and Club2Club gibi uluslararası alanda ses getiren festivallerin ayrılmaz bir parçası oldu ve bu festivallerde kendine özgü derin fakat dans odaklı soundunu sergiledi. Lucy’i canlı olarak dinlememiş olanlar kendisini Boiler Room’da görmüş ya da mixlerinden birini indirmiş olabilir: CLR podcastinin düzenli bir konuğu ve ayrıca Resident Advisor, Electronic Explorations ve mnml ssgs için insanı içine çeken dinleme seansları hazırladı.

https://soundcloud.com/lucy

Forest Swords

Forest Swords

İngiltere, Merseyside yerlisi Matthew Barnes’ın projesi Forest Swords, 2009 yılında herkes tarafından beğenilen EP Dagger Paths’i (Olde English Spelling Bee/No Pain In Pop) çıkararak yer altı müziğin aklına yerleşti – o kadar tekinsiz ve hacimli bir kayıttı ki, hem Ennio Morricone’den, hem de Massive Attack’in eski günlerinden ilham almasına rağmen kulağa hala özgün gelebiliyordu. Kayıt bütün eleştirmenlerden tam not aldı ve – yalnızca EP uzunluğunda olmasına rağmen – Pitchfork’un Yılın En İyi 50 Albümü listesinde yer aldı ve FACT’in 1 numaralı albümüydü.

https://soundcloud.com/forestswords

Jabu

jabu

JABU, Alex Rendall (MC) ve Amos Childs (Dj/Producer)’ın uzun zamanlı işbirliğiyle oluşan Bristol’lu hip hop ikilisidir.

Young Echo Crew’ın parçası olarak, 2013’de RAMP Recordings tarafından yayınlanan “Nexus” albümüne katkıda bulundular. Soundları yoğun şekilde 90’ların ortalarından sonuna kadarki New York underground hiphop’undan ve deneysel müzikden etkiler barındırırken kulağa hala açıkça İngiliz geliyorlar. Canlı setleri taze kesilmiş enstrumental dub parçaları ve içine serpiştirilmiş karmaşık kelime oyunları barındırıyor. Jabu şu ana kadar 2 kaset, bir 7” single yayınladı ve yakında RAMP’den 12” EP’leri yayınlanacak.

https://soundcloud.com/j-a-b-u

Mouse on Mars

Mom

Ses teröristleri Mouse on Mars 2014 başında ilk ‘sadece dijital’ formatta EP’leri Spezmodia‘yı yayınladı. Happy Hardcore’dan ilham alıp, Gabba’yı hatırlatan ve hem dinleyicileri hem de dans edenleri sınırları zorlatmayı hedefleyen 5 kulüp şarkısı, ‘’bir Mouse on Mars canlı şovu’’ deneyimini yansıtıyor: Aşırı yüksek enerji seviyesi, nefes alacak zaman bırakmayan ve epileptik yıkımı çağrıştıran kırılma ve bükülmeler… Kaldı ki ‘’Spezmodia’’ Mouse on Mars için aşırı yoğun geçecek bir senenin sadece başlangıcıydı. 21 AGAIN ile birlikte 21. senelerini kutlayan ekip ayrıca Monkeytown‘dan da bir boxset yayınlayacak. Berlin’deki HAU 1 ve 2 salonlarında gerçekleştirecekleri 2 günlük festival ise tanıdık sanatçılarla ortak çalışmalar ve solo projelere de yer veren büyük bir seçki sunacak.

https://soundcloud.com/mouse-on-mars

Arman Akıncı

Arman Akıncı

Hiç uyumadan elektronik müzik ve grafik tasarımı arasında rüyalar gören Arman Akıncı, her hafta kendini ya radyoda program yaparken, ya da bir klüpte saatlerce müzik çalarken buluyor. Evindeki stüdyosunda komuşularına ve mahalle sakinlerine bol gürültülü kahvalatılar da hazırlıyor. Arman Akıncı ya da Armanqrtachure adıyla yaptığı denemeler, house ve techno parçalar, dj setler yavaş ama sertler. Plak şirketi Vesvese için sınır tanımadan tasarım yapmasını, yine sınır tanımadan müzik üretmesini çok seviyor.

https://soundcloud.com/armanakinci

Dj Ahu

dj ahu

Bir Red Bull Music Academy mezunu olan Ahu, Flying Lotus, Mr. Beatnick, Emanative, Miles Bonny gibi grup ve müzisyenlerle şarkılar yazıyor ve söylüyor. Kendi single “To: Love” Paul White prodüktörlüğünde ve Thom Yorke’un desteğiyle yayınlandı. Bir DJ olarak Ahu Sonar, Brainfeeder gibi festivallerde, Plastic People, Lucca, Baltic Room, East Village gibi kulüplerde ve ayrıca 2011’de Gilles Peterson’s World Wide Awards’da çaldı. Bu hanım gerçek bir yetenek ve dinlenmeye değer bir ses, ayrıca DJ setleri her seferinde hedefi buluyor. 2013’te “Turn The Lights On” isimli parçası Prada ve Miu Miu tarafında Ava DuVernay’in The Door’unda kullanıldı.

https://soundcloud.com/alexchase/ahu-sunsplash-festival-mix

Ah Kosmos ah kosmos

Ah! Kosmos (Başak Günak) sesin elektronik halinin bedenler ve duvarlar arasındaki yansımasını ele alır.

2013 Mayıs ayında “Flesh” adlı EP’sini Müzik Hayvanı etiketiyle yayınlayan Ah! Kosmos; Venedik, Roma, Berlin, Rotterdam, Cesena gibi şehirler dışında 2013 Rock’n Coke, Berlin CTM Festivali, Venedik ElectroFestival’inde performanslar sergiledi.

Ah! Kosmos, canlı performansların dışında tiyatro, çağdaş dans, video ve mekan odaklı işler için kompozisyonlar yapmaktadır. Son dönemde çalıştığı sanatçılar ve yer aldığı festivaller arasında Arena Nürnberg Tiyatro Festivali, 18. IKSV Tiyatro Festivali, Tuğçe Tuna/ RemDans, Yan Etki Tiyatro grubu ve Tiyatro KAst bulunmaktadır.

https://soundcloud.com/ahkosmos

Killing Sound

Killing Sound

Killing Sound Amos Childs, Sam Kidel ve Seb Gainsborough’dan oluşuyor. Soundlarını öncelikli olarak İngiliz Soundsystem müziğinden alırken, aynı zamanda deneysel formlardan da etkileniyor.

Bristol’den No Corner etiketiyle bir yayını olan Killing Sound, gelecek iki kayıdını Blackest Ever Black’den yayınlayacak. 2014’de Damir Doma’nın Erkek Kış Kolesiyonu için Paris Moda Haftası’nda sahneledikleri bir parça bestelediler.
Sahneledikleri canlı şovları MPC, hazırlanmış gitar, drum machine ve pedallardan oluşmaktadır.

https://soundcloud.com/blackest-ever-black/ks-clips-2

Tom Trago

Tom Trago

Detroit, disko ve garage etkileşimli house formülüyle son zamanların en hip DJ/prodüktörlerinden Tom Trago festivalin kapanışını yapacak!

https://soundcloud.com/tomtrago

Programın detaylarına, hangi DJ’in saat kaçta nerede çıkacağına buradan ulaşabilirsiniz!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?