Kabataş ve Beşiktaş, bir yerlere varmak istediğimde yalnızca geçip gittiğimiz semtlerdi hep, kalabalık halleri vakit geçirilesiliklerine gölge düşürüyordu benim için. Son zamanlardaysa bu düşüncemin aksine bir tavır içerisindeyim. Özellikle Setüstü’ndeki Cafe Setup bu önyargıma bi son verdi…

Konum

setup2
Cafe Setup, Kabataş

Cafe Setup, Setüstü’nün nefis manzarasından nasibini fazlasıyla almış, öncelikle bunu söylemeliyim. Size nefis gelir mi bilemem; ama deniz, geniş ağaçlar, tramvay, vapurlar, insan güruhu benim için en yaşayan, yaşadığımı hissettiren görüntü. Buraları seyredalıp, lattemi yudumlarken içeriye de göz atıyorum. Güzel bir müzik kulağıma çalınıyor. Cafede koca bir motor var, duvarlarda ise hoş resimler.

setup1
Cafe Setup, Kabataş

Özellikle çevrede çalışanlar öğlen menülerini çoktan benimsemişler, oldukça kalabalık. Ben lattem eşliğinde kitabıma sarılmadan hemen önce, burada beyaz peynirli menemen yiyorum. Yediğim en lezzetli menemenlerdendi, en azından benim şahsi fikrim bu. Bunun dışında Cafe Setup Kahvaltı dedikleri oldukça geniş iki kişilik kahvaltıyı ya da tek kişilik küçük kahvaltıyı da tercih edebilirsiniz.

IMG_5985
Cafe Setup, Kabataş

Öğlen saatlerinde gelirseniz de sandviçler, salatalar, makarnalar, ana yemekleri denemeniz mümkün. Ev mantısını ve çikolata dolgulu mantıyı büyük bir mantısever olarak oldukça merak ediyorum. Buranın biraz ilerisinde bulunan yalnızca burger ve pizza yapılan Setup’ı ve yakında açılacak Setup Deli’ye de uğrayacağıma dair kendi kendime not düşüyorum. Güzel manzara eşliğinde keyifli saatler için birebir, Setup Cafe’yi tavsiye ederim!

setup3
Cafe Setup, Kabataş

Cafe Setup Adres: Setüstü Kabataş Ömer Avni Mah. İnebolu Sok. Sözer Apt. 9/15 Beyoğlu / İstanbul