Cihangir, kendi içerisinde apayrı bir yerdeymişiz hissi veren halleri, bir sessiz bir gürültülü sokakları ve tanıdık yüzleriyle hep farklı olmuştur. Cihangir’de iş dolayısıyla yürürken, daha bir haftalık taptaze bir mekan görüyoruz, eskiden manav olan bu köşeye Tea or Coffee’nin oldukça yakıştığını düşünerek giriyoruz içeri.

Konum

tea or coffee
Tea or Coffee

Mavi sandalyeler, üç köşeyi tutan dış kısmı ve şıklığıyla kısa sürede keşfedilmiş olmasına şaşırmıyorum buranın. 1Kahve’nin hemen karşısındaki köşeye yerleşmiş olan bu mekanda kahveler oldukça lezzetli. Browni, sandviç gibi yenecek şeyler de leziz, özel olarak hazırlanıyor. Hatta biz oradayken fırından yeni çıkan cookielerin kokusu sarıyor etrafı, çok geçmeden bize de ikram ediyorlar.

Sıcak sıcak harika geliyor doğrusu. Buranın kahveleri kadar parlak olan ürünü ne diyecek olursanız, adından da anlaşılacağı üzere çaylar! Denemenizi öneririm. Özellikle kırmızı meyveli çaylar leziz ve sunumu da çok tatlı geldi bana. Tüm bunlara ek olarak söylemeliyim ki Cihangir’deki en ilgili ve güleryüzlü ekip belki de. Buraya gelmeniz için sebep çok, uğrayın! 🙂

Tea or Coffee Adres: Cihangir Mah. Oba Sok. No:17 Beyoğlu / İstanbul