Alışveriş merkezlerinin food-court’larında yemek seçmekte zorlandığınızı biliyoruz. Bir tarafta fast-food’lar, bir tarafta ev yemekleri, o günkü modunuza hangisinin uyacağından emin değilsiniz… İşte tüm bunları yaşamamanız için size önerimiz: Akmerkez’in food-hall alanı Uptown’da bulunan Cote Bistro!

Genco Gülan, Post-Picasso Sergisi
Genco Gülan, Post-Picasso Sergisi

Konum

Cote Bistro, Akmerkez’in yemek katında, food-hall alanı olan Uptown içerisinde bulunuyor. Şık bir dekorasyona sahip olan restorana girer girmez sizi ressam Genco Gülan’ın Post-Picasso sergisi karşılıyor. Kapalı ve şık iç mekanın yanında özellikle yaz mevsiminde çok keyifli olacağına inandığımız bir de terası bulunuyor. Restoranın bu samimi ve sıcak girişin ardından özenle seçilmiş renklerden oluşan masalara oturup menüyü elinize alıyor ve lezzetli seçeneklerden hangisini seçeceğinizi şaşırıyorsunuz.

Somon Gravlaxli Tart Flambe
Somon Gravlaxli Tart Flambe

Cote’nin menüsü oldukça geniş! Levrek Coqette’den üzerinde yenilebilir sevimli çiçeklerle servis edilen Avokadolu Somon Gravlax’a, Akdeniz mutfağının çeşitli salatalarından makarnalara uzanan menüde herkese hitap edecek yemekler bulunuyor.

Risotto
Risotto

Ayrıca hem sağlıklı beslenmekten hem de hamburger yemekten vazgeçemeyenlere parmaklarını ısırtacak bir Patlıcan Burger var ki… Mutlaka denemelisiniz! Izgarada pişmiş iki patlıcan dilimi arasında tam kıvamında pişirilmiş köfte… Kulağa çok güzel geliyor değil mi? Patlıcan Burger haricinde size önerebileceğimiz diğer lezzetler arasında; taş fırında pişirdikleri çeşitli pizzalar ve lezzetiyle başınızı döndürecek risotto da var.

Avokadolu Somon Gravlax
Avokadolu Somon Gravlax

Yemek menüsü haricinde oldukça geniş ve kendilerine özgü bir de bar bölümü bulunuyor Cote Bistro’nun. Yerli ve yabancı çeşitleriyle 100’e yakın şaraptan oluşan geniş bir şarap menüsü ve hem klasiklerden hem kendilerine özgü tariflerden oluşan çeşitli kokteyller bulunuyor. Uzun denemeler ve uğraşlar sonucu oluşturdukları kokteyllere Meksika Çıkmazı, Aile Çay Bahçesi, Bahtım Karayip gibi tatlı isimler veren ekip için yemek konusunda oldukları kadar bu konuda da iddialı olduklarını söyleyebiliriz.

Son olarak Cote Bistro’da çeşitli etkinlikler düzenlendiğini de söyleyelim. Belirli aralıklarla, şık mekanlarında gerçekleştirdikleri şarap tadım etkinlikleri, hem çizim yapıp hem eğlenmek isteyenlere Drink & Draw İstanbul etkinlikleri, resim atölyeleri… Yemeklerde olduğu gibi etkinliklerde de herkesin kendine uygun bir şey bulacağına eminiz. Şimdiden afiyet olsun!

Instagram

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan Pinoli Etiler İtalyan Restoranı