Tonight It’s Your Time sponsorluğundaki etkinlikler devam ediyor: John Peel tarafından takılan “The Baron of Techno” lakabı ile tanınan üstad Dave Clarke, elektronik müziğin sınırlarını zorlayan performansıya 16 Mayıs gecesi Babylon’da olacak!

Dave ClarkeDave Clarke kimdir?

İlk çıkışını 1990 yılında Hardcore adı altında yapan Clarke, kariyerindeki ilk patlamayı “Red” trilojisiyle yaşadı. Bu başarı sayesinde farklı bir alana yönelen müzisyen, Kevin Saunderson, The Chemical Brothers, New Order, Depeche Mode, Moby, Leftfield ve Underworld gibi isimlerle birlikte çalıştı. DJ Mag’in Tüm Zamanların En İyi 100 DJ’i listesinde yerini alana Dave Clarke, “World Service” ile Resident Advisor’ın 21. Yüzyılın En İyi 10 Mix’i arasında yer aldı.

Londra’da Fabric, Berlin’de Berghain ve Brüsel’de Fuse gibi Avrupa elektronik müzik sahnesinin efsanevi kulüplerinde çalan; Awakenings, I Love Techno, Lowlands, Pukkelpop, Glastonbury ve Nature One festivallerinde sahne alan Clarke, Tomorrowland’te de küratörlüğünü üstlendiği sahnesiyle efsaneler arasındaki yerini şimdiden almış durumda.

Kendisi 16 Mayıs gecesi, Tonight It’s Your Time sponsorluğunda Babylon’da sizi bekliyor olacak! Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Dave Clarke

Dave Clarke’nin dünyanın en ünlü festivallerinden olan Tomorrowland’de çaldığı setini aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz:

Dave Clarke’ı daha iyi tanımak için kendisinin 100.000’in üzerinde hayranı tarafından beğenilen facebook sayfasına da ayrıca göz atmanızı öneririz!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?