3 arkadaş, 6 taş, hayatta gerekli olan 6 niyet… Melike, Fulden, Derya ile taş ve niyeti nasıl bir araya getirip bizlere ulaştırdıklarını yani, Divya Gemstones’u konuştuk.

divya 1

Doğal taşlar, enerji, niyet, kodlama bir arada söylendiğinde benim gibi siz de boş boş bakanlardansanız bu şahane üç kızla tanışmadınız demektir. Çoğumuzun aradığı ama bir türlü başaramadığı şeyi başarmak için, aynı ajansta çalışan; Melike, Fulden ve Derya ilk adımlarını bu senenin Temmuz ayında atmışlar. Hayatta yaşamak için gerekli 6 unsuru; aldıkları metafizik ve biyoenerji eğitimleri sayesinde enerji yoluyla doğal taşlara yükleyip, bizlere sunuyorlar. Sunum şekilleri ise kolye; her zaman yanımızda ve kolay taşıyabilmemiz için düşünülmüş.

divya 2

Markanın fikir anası olan Melike Çevik, Divya Gemstones’un nasıl ortaya çıktığını bize şöyle anlattı: “Bir şey yapmalıydım. Benim kadar insanlar da mutlu olmalıydı. Aklıma taşlarla bunu yapmak geldiği zaman, Derya ajansın girişinde beyaz bir koltukta oturuyordu. Hooop yanına zıpladım. “Gel Derya! Seninle bir iş kuralım.” dedim. Benim şöyle bir hayalim var, senin de taşlara ilgin var derken, Fulden geldi pat, ortamıza zıpladı.”Bensiz yapmayacaksınız herhalde” diye espri yaptı. Zaten onsuz yapmamız imkansızdı. Biz birlikte baş koyduk bu yola. Üçümüz orada sohbet ettik. Enerjileri ben ve Fulden’in yükleyeceğini, Derya’nın taşları seçeceğini, bunu hep birlikte yapacağımızı, nelere ihtiyacımız olduğunu konuştuk. Konuşmamız bir saat sürdü. Cumartesi günü taşları aramaya çıktık, taşların hangileri olacağının kararını verdik. Bir hafta içerisinde logomuzu hazırlamıştık, taşlarımızı seçmiştik.”

Sanskritçe’de “İlahi, ölümsüz enerji” anlamına gelen Divya’nın logosunda ise asteriks işaretinden esinlenilmiş. 6 ayrı çizgisi olan bu logonun her bir çizgisi hayatın olmazsa olmazı; AŞK, HUZUR, ŞİFA, MUCİZE, POZİTİF ENERJİ ve BEREKETi temsil ediyor. “Hayatta her şeyin bir anlamı vardır, biz göremeyebiliriz, ilk gördüğümüzde anlamayabiliriz ama aslında onun altında yatan bir neden, bir anlam vardır” ı anlatmak istiyorlar.

divya 3

Ana 6 kolyesi olan Divya Gemstones’ın ortaklarından Derya Taşçı; hangi taşı, hangi duygu ya da durumla nasıl eşleştirdiğini “İnsanların en önemli 6 ihtiyacına göre, zaten var olan taşların özellikleriyle eşleştirmemiz çok zor olmadı. Her taşın birçok özelliği var ama biz en önemli özelliğinin ne olduğunu inceledik. Örneğin; pembe kuvarsın en önemli özelliği aşktır. Diğer taşlarda bu özellik yok. Kafa karışıklılığı yaratmayalım ve bu taşı sadece aşk olarak çıkaralım dedik. Taşa zaten tek bir enerji yüklüyoruz. Değişik taşları seçmeye çalıştık. Markamızda çok bilindik taş sadece ametist var. O da inanılmaz güçlü bir taş olduğu için tartışmasız aldık koleksiyonumuza.” şeklinde anlatıyor.

İyi, güzel de bu kızlar bu taşlara nasıl enerji yüklüyor yani bu taşları nasıl kodluyorlar?

Melike’nin amcası Halit Çevik’in “Farkındalık Geliştirme Semineri”ne katılan Fulden Kartaldoğan, 1,5 yıl boyunca aldığı eğitimler sonucunda yapabildiği kodlamayı bize “Daha anlaşılır olduğu için enerji yüklemek diyebiliriz. Eğitimde ilk önce içtiğimiz suyu, yediğimiz yemeği kodlayarak kendimize fayda sağlamayı öğrendik. Bu önümdeki kahveyi her içtiğimde, “bu kahve benim cildimi güzelleştirebilir çalışmasını yaptıktan sonra bu kahveyi her içtiğimde cildimin güzelleştirmesine yardımcı olurum. Biz bunu öğrendik. Kahveye bunu yükleyebiliyorsan, taşa da bunu yükleyebilirim. Her şeye yükleyebilirim. Sınırsız. Evrende zaten bu enerji var. Hem çok kolay bir şey hem de aslında eğitimlerle herkes bunu yapabilir. İnsanlar inanılmaz güçlü ve farklı yeteneklere sahipler ama farkında olmadan yaşıyoruz. Hiçbir şeyin farkında değiliz.” olarak anlattı.

İşte Divya Gemstones taşları ve niyetleri:

divya – bereket

KRİZOPRAS / BEREKET

Yunanca “Chrysos” yani altın anlamına gelen sözcükten türemiştir. Başarı, bereket ve galibiyet taşı olarak da bilinir. Eski Yunanistan’da İsa’dan önce 400 yılından beri tanınır. Büyük İskender tarafından da tılsım taşı olarak kullanılmış. Bir de bununla ilgili enteresan bir bilgi de şu, eskiden insanlar bu taşı takarak savaşa giderlermiş ve onun gücü sayesinde savaşı kazanacaklarına inanırlarmış.

divya – sifa

TURMALİN / ŞİFA

Nadir taşlar arasındadır. Maddi ve manevi olarak güçlüdür. İçerisinde gökkuşağının hemen hemen her rengini barındırdığından dolayı Mısır efsanelerine göre dünyaya gökkuşağı vasıtasıyla taşındığına inanılır. Her taşın rengi, bir diğerinin içerdiği tonun tamamen aynısına sahip değildir. Bu nedenle tarih boyunca Turmalin’in sihirli olduğuna ve takan kimseleri kötü etkilerden koruduğuna inanılmıştır…

divya – ask

PEMBE KUVARS / AŞK

Mitolojiye göre Aşk Tanrısı Eros’un okları pembe kuvarstan oluşmaktadır. Bu yüzden yüzyıllar boyunca sevginin sembolü olarak tanınır. Ortaçağ’da taş kalpli insanların kalplerinin pembe kuvars sayesinde kazanıldığı söylenir. Oldukça güçlü bir enerjisi vardır.

divya – pozitif enerji

AMETİST / POZİTİF ENERJİ

Eski Yunanca’da “sarhoşluktan koruyan”, “sarhoş etmeyen” manasına gelen ve Mısır hanedanları tarafından kadeh yapımlarında sıkça kullanılan bir taştır. Ortamdaki negatif enerjiyi toplayarak pozitif enerjiye çevirir. Gerginlik ve stresi azaltır.

divya – mucize

ARAGONİT / MUCİZE

2.7 milyar yaşında olan bilge bir taştır. Dünyanın tüm sırlarına şahit olduğu söylenir. Takan insanın hayatına girdiği için tekrar tekrar her gün şükredeceği, onunla maddi manevi her konuda işbirliği yapabileceği ilahi bir armağandır bu taş:)

divya – huzur

KYANİT / HUZUR

Sükunet veren ve iç huzuru bulmaya yardım eden bir taştır. İçinde negatif enerji barındırmaz. Bu nedenle temizlenmesi gerekmez.

Kodlanan bu taşların diğer bir özelliği ise işlenmemiş olması. Büyük doğal taşları, küçültüp birbirine yakın boyutta, boyunda taşınabilir hale getirip; bir kısmını ise kaplamışlar. Birbirine hiç benzemeyen taşların zincirlerinin boyları ise standart.

divya 4

Her şeyde olduğu gibi hayatta da fazlasını isteyen insanların altı taşlı bir kolye istemeleri ticari amaç güden insanlar için altın yumurta yumurtlayan bir tavuk değerinde ama bu kızların umurunda değil. “Sabah uyandığında o altı duygudan illa biri daha ağır basar ve o niyetle taktığın için de altısını da takarsan tak, o gün niyetin baskın olur. Kolye satın alırken kendin takmak için niyetlendiysen senin takman gerekiyor.” Şeklinde kolyenin kurallarını anlattılar. Yani ben aldım ama kardeşim takacak diye bir şey yok. Kardeşine almak istiyorsan kimseye söylemeden sadece onun için aldığını biliyor olman ve o amaçla alman yeter. Yoksa sana kodlanan bir kolye, başkasını taktığında onun yolunu karıştırabilir.

divya 5

Sonsuza kadar aldığınız taşın niyeti durmayacak tabi ki. Alma amacınız gerçekleştirdikten sonra o kolye sadece o doğal taşın özelliklerini taşıyan bir kolye olarak hayatını sürdürecek.
Erkekler için de bir koleksiyon sunacaklarının müjdesini veren Divya Gemstones yaratıcıları özel günler için de sınırlı sayıda o güne özel uygun bir taşı bizlerin karşısına çıkaracaklar.
Niyete inanır mısınız bilmem ama ben iyi olduğu sürece enerjiye ve bu niyetle yapılan her şeye inanırım. Bu kızlar tam da bunu yapıyorlar. Kendileri kadar güzel ve iyi olan kolyelerini alıp denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

divya logo

Divya Gemstones hakkında detaylı bilgiye websitelerinden ulaşabilirsiniz.

1 saat süren röportajımıza ek 3 saat boyunca keyifli ve eğlenceli laflamamız için Melike, Fulden ve Derya’ya çok teşekkür ederim.