Avlusu ve gizli bahçesi olan her yer benim için ayrı bir güzelliğe ve huzura sahip. Cihangir’deki Emily’s Garden da bu mekanlardan bir tanesi…

Konum

Restorana girişte sizi mutfak karşılıyor, üst kata çıktığınızda da bar, birkaç küçük masa ve biraz daha ilerlediğinizde işte o güzeller güzeli bahçesi. Sanırım bu mevsimin en çok sevdiğim kısmı da hala bahçelerde keyifli zaman geçirebiliyor olmak. En hoşuma giden şey de size şehrin keşmekeşliğinden arınmış, izole edilmiş, birkaç saatliğine de olsa bambaşka bir yerdeymiş gibi hissettirmesi. Mekanda dekor olarak karşınıza neon ışıklı heykeller çıkıyor.

Mekanın neon konsepti bahçesinde de devam ediyor ve ışıklarla süslenmiş ağaçlar, hava kararmaya başladığında tamamen ayrı bir atmosfer yaratıyor. Benim gibi yemek yemek de en büyük keyiflerinden bir tanesi olanlar için, burada mutlu olmamak için hiçbir sebep yok.

Gelelim Emily’s Garden’ın menüsüne, böyle bahçesi olan bir yer Akdeniz’i anımsatmasından dolayı güzel bir tercih yapıp bunu yemeklerine de yansıtmış. Menüde herkese hitap eden yemekler olduğu kanısındayım. Menünün ana karakterleri; başlangıç, salata, makarna, risotto, pizzetta, ana yemek ve tatlılar olarak karşımıza çıkıyor. En çok tavsiye edilenler, makarnalardan bonfileli ya da tavuklu tercih edebileceğiniz Casa Nostra yani Calamarata, porçini mantarı ve trüf kreması. Ana yemeklerden ise, Cotoletta Alla Milanese, dana kontrafile eti üzerine roka salatası ve parmesan dilimleri.

Bizim denediklerimiz ise; güzel bir beyaz şarap eşliğinde başlangıçlardan Burrata; mozzarella burrata, roka ve renkli çeri domatesler ile birlikte servis ediliyor. Makarnalardan, Casa Nostra ve yemeğin yanına ya da ayrı olarak da söyleyebileceğiniz Asparagi Alla Griglia yani ızgara kuşkonmaz ve parmesan.

Emily's Garden: Cihangir'de Gizli Bir Bahçe
Emily’s Garden: Cihangir’de Gizli Bir Bahçe

Oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz bu mekana, sadece kokteyl içmeye bile gidebilirsiniz. Kahvaltısında da iddialı olan Emily’s Garden birçoğumuzun yeni buluşma mekanı olacak gibi görünüyor. En kısa zamanda da kahvaltısını deneyeceğim, bunun için şimdiden sabırsızlanıyorum.

Unutmadan, fiyatları da böyle bir mekan için gayet yerinde. Küçük porsiyon uçuk fiyat değil, normal porsiyon normal fiyat politikası işlenmiş diyebilirim.