Defalarca tekrar edilen “evlerimiz artık hayatımızın daha da merkezinde” cümlesini bir de ben kuracağım. İşimizi, eğlencemizi, arkadaş buluşmalarımızı evlerimize iyice taşıdığımız şu günlerde hem evimizin ihtiyaçlarının daha çok farkına vardık hem de evimizde geçirdiğimiz süreden haliyle daha fazla keyif almaya çalışıyoruz. Tüm bunlar da bizleri evimizde küçük değişiklikler yaparak kendimizi daha iyi hissettiğimiz bir ortamda yaşamaya teşvik ediyor. Ben de bu yazımda sürekli vakit geçirdiğimiz alanlarımızı kişiselleştirmek adına ev-ofisiniz için 5 obje önerisi paylaşacağım.

Ev – Ofisiniz için 5 Obje
Ev – Ofisiniz için 5 Obje | Fotoğraf: Unsplash/@rpnickson

Bugünkü yazımda işimizi evimize taşıdığımız kısma odaklanacağım ve sizlere evinizde yarattığınız ofis köşesini nasıl daha özel kılabilirsiniz ile ilgili önerilerde bulunacağım. Her ne kadar ofis köşenizin sakin, odaklanabileceğiniz, aydınlık bir yer olması gibi belirli klasik kuralları olsa da; tıpkı ofis masanızda olduğu gibi evinizde de bu köşeyi kişiselleştirmeniz sizin oraya olan aidiyetinizi arttıracak. Aidiyet duygusunun artması da işinizi yaparken daha motive olmanıza ve daha iyi odaklanabilmenize yardımcı olacak.

Ev ofisinizi kişiselleştirme projesi için çok büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. Sizi yansıttığınızı düşündüğünüz birkaç küçük obje ile her gördüğünüzde kendinizi mutlu edebileceğiniz bir ortam yaratmanız aslında oldukça kolay. Bunun için kendi beğendiğim, bazılarını da kendi ev-ofisime aldığım 5 tane obje önerisini sizlerle paylaşıyorum.

Ev – Ofisiniz için 5 Obje

Masa Aydınlatması

led
Masa Aydınlatması | Fotoğraf: miniso.com.tr

Çalıştığınız ortamın hem gözünüzü yormaması hem de odağınızı kaybetmemeniz için aydınlık olması şart. Bunun için en çok tercih edilen yöntem de genellikle masa aydınlatması çözümlerinden geçiyor. Benim son zamanlarda bu konudaki favorim Miniso’nun led lambası. Az yer kaplaması sebebiyle çoğu eve uygun olacağını düşündüğüm bir model hem de şık ve orijinal bir tasarımı var.

Tasarım Telefon / Tablet Standı

https://www.instagram.com/p/CF8_t3qhp4c/

Telefonum nerede krizi yaşamak istemeyenler için şarj aletine yakın bir telefon tutacağı almak şart 🙂 Bir de eğer mousepad gibi masanızda bulunan başka bir ürünle renk kombini yapabilirseniz de masanızdaki uyumun verdiği huzurla daha keyifli bir şekilde çalışabileceksiniz. Bu konudaki favorim ise Misu Atölye’nin doğaya saygılı boyalar kullanarak tasarladığı el emeği olanlar.

Tasarım MousePad

Mousepad deyip geçmeyin, hem masanızda beğendiğiniz bir tasarım bulunması sizi mutlu edecek, hem de iş yaparken konforunuzu arttıracak bir ürün. Benim tasarım mousepad diyince vazgeçilmez markam Officeküp.

Not Tutucu

Düzenli bir masa, düzenli bir çalışmanın ilk şartıdır. Notlarımızı ne kadar düzenler, ne kadar öncelikli sıralamaya koyabilirsek o kadar verimli çalışırız. Bunun için de kendimizi masamıza uyumlu not tutucular / düzenleyiciler seçerek motive edebiliriz. Buradaki favorim ise masanızda kesinlikle bir samimiyete yer verecek MantArt Design not tutucu.

Bel yastığı

Bel yastığı konusunda da hassas olmak gerekir çünkü vücudumuz ne kadar huzursuz olursa bundan işimiz de etkilenir. Masa başı çalışanların ne yazık ki en büyük sorunlarından biri duruş bozukluğu ve beraberinde getirdiği bel ağrıları. Benim bu konudaki tercihim biraz daha basit ama işlevsel olması yönünde oldu ve Ikea’nın bel yastığı modeli ile evimde de ofis masamdaymışım gibi rahat çalışabiliyorum.

Çalışma alanımızda gerçekleştireceğimiz bu küçük dokunuşların evde çalıştığımız süreçteki mutluluğumuza büyük etkileri olacağı aşikar. Bu dönemi elimizden geldiğince huzurlu geçirmek bizim elimizde, dolayısıyla kendimizi iyi hissettirecek şeylere yatırım yaparak motivasyonumuzu yüksek tutmalıyız. Siz de kendi beğendiğiniz parçaları seçerek ev ofisinizi güzelleştirebilir, bu yazının altına önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Pexels

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’dan Yerli Ev Dekorasyonu Markaları