Bir özlemini çekip herkese anılarımızı anlatmak istediğimiz Beyoğlu var bir de sadece kendimize saklamak istediğimiz… Farklı mekânlardan yayılan müzikleri bir araya getirerek kendi ritmini oluşturan ara sokaklar, bilmediğimiz hikâyelerin peşinden sürüklendiğimiz gösteriler, yeni tanışmaları başlatan sofralar… Eğer bugünlerde siz de İstanbul’un tek tipleşmesinden şikayetçiyseniz sizi monotonluğa karşı hayatın zarif detaylarındaki güzelliği gösteren Art Nouveau dönemlerine götürmemize ne dersiniz? Hem de gastronominin, sanatın, eğlencenin eşliğinde! Beyoğlu’nun yaşayan mirası Grand Pera, geçmişin eğlence anlayışını bugünün dünya gastronomisi ile bir araya getiriyor! Beyoğlu’nun buluşma noktası Grand Pera Taste Hub hakkında detaylar aşağıda.

Abraham Paşa tarafından mimar Alexandre Vallaury’ye 1883’te inşa ettirilmiş Grand Pera, yüz kırk yıldır Beyoğlu’nun farklı yaşanmışlıklarını ağırlamaya devam ediyor. 1983’teki yangının ardından terk edilen bu tarihi bina, 2019 yılında gerçekleştiren yenilenmeden beri anılarımızdaki Beyoğlu’na yeni hikâyeler ekliyor. Bugün; sanatı, eğlenceyi, müziği ve seçkin mağazaları Beyoğlu’na getiren Grand Pera, ikinci katına açılan Grand Pera Taste Hub ile sokak ve dünya lezzetlerini beş duyuya hizmet eden bir deneyim ile buluşturuyor. Bu deneyime ise Latin dans gösterileri, şef buluşmaları, DJ performansları ve komedi gösterileri eşlik ediyor.

Grand Pera Taste Hub

Dünya mutfaklarından en özel restoranlar ile şehrin monotonluğunu renklendirmeyi hedefleyen Grand Pera Taste Hub, tek bir çatı altında dünya ve sokak lezzetlerini bir araya getiriyor. Eşsiz bir Beyoğlu atmosferinde ziyaretçilerine çeşitli bir lezzet sunabilmek amacıyla Grand Pera Taste Hub’ın iş birliğine girdiği restoran ve kafeler arasında; bilindik tatların dışına çıkarak sokak lezzetlerine yeni bir soluk getiren Yumami, kocaman Arjantin burgerleri ile Crespo Burger, lezzetli burritoları ile Burrito Shop, fast food konseptini sağlıklı tarifler ile buluşturan Çosa, kahve tutkunlarının müdavimi olduğu Blak Coffee, sunduğu çeşitli çay ve çay türleri ile geleneksel ritüelleri farklı deneyimler ile birleştiren Poppin Bubble Tea, çikolata ve kahve ikilisini en güzel sunumlar ile birleştiren Mendel’s bulunuyor.

Sevdiklerimizle buluştuğumuz sofraların iyi bir yemekten ötesi olduğunu bilen Grand Pera Taste Hub, gastronomi deneyimlerimizi unutulmazlaştıracak etkinlikler de düzenliyor. Beş duyu organımıza hitap eden bir gastronomi deneyimi yaratabilmek amacıyla Grand Pera Taste Hub; her hafta salı günleri canlı müzik dinletileri, cuma günleri Overdaze Academy’nin şehri ele geçiren DJ’lerinin performanslarına eşlik eden Tuz Biber stand up gösterileri ve her cumartesi Latin ve Swing dans eşliğinde Latin canlı müzik dinletilerini düzenliyor.

Yeni nesil Beyoğlu restoranlarından Grand Pera Taste Hub’ın gastronomi deneyimi hakkında daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz. Bir yemekten çok daha ötesini vadeden Grand Pera Taste Hub’ta anılarımızdaki eski Beyoğlu eğlencelerini yaşayacağımız sofralarda görüşmek üzere!

Kapak Fotoğrafı: Grand Pera Taste Hub