Seneler önce Magger’la buluşmamı sağlayan yazdığım ilk yazı Kavala ile ilgiliydi. Sonrasında ise Kavala’ya yeniden gitme fırsatım olmamıştı. Ta ki geçen haftaya kadar! Kavala’nın 6 km uzağında bulunan Palio bölgesindeki Hotel Akti, yeni bir Kavala buluşması için bahanem oldu, çok da güzel oldu.

Konum

Hotel Akti Kavala
Hotel Akti

Yıllar önce Magger’da yazdığım ilk yazıda da söylemiştim, Kavala hem şehre yakınlığı hem de huzurlu atmosferiyle çok güzel bir yer edindi bende. Bu kez gittiğimde şehrin merkezinde kısa bir gezinti sonrası merkeze 6-7 km uzaklıktaki Palio bölgesinde yaz tatili ve denizin keyfini çıkarmaya geldim. Aklımı çelen mekan ise Hotel Akti‘ydi.

Hotel Akti Kavala Yunanistan
Hotel Akti

Hotel Akti’yi uzunca bir süredir takip edip, sosyal medya mecralarındaki fotoğraflarına hemen orada olmalıyım isteği ile bakarken kendimi zeytin ağaçlarının doldurduğu bahçesinde bulmak harikaydı. Her odası denize baktığından nefes almak için odaya girdiğimiz an o enfes renkten renge geçişleriyle büyüleyen berrak denizle karşı karşıya kaldım. Plaja indiğimde ise otelin önünde bulunan beyaz ve mavilerin hakimiyetindeki şık alan, harika müzikler ve içecekler ile mythos patates keyfi beni bekliyordu!

Hotel Akti Yunanistan
Hotel Akti

Otel, Instagram’dan da severek takip ettiğim gezenyer’in dokunuşuyla güzelleşmiş. Bunu oraya gidene kadar bilmiyordum, güzel bir sürpriz oldu ve burası için ne denli büyük bir emek sarf edildiğini de gördüm. Akti’de gerçekten her şey özel olarak ve özenle seçilmiş. Örneğin, otelin en önemli özelliklerinden biri sabah kahvaltısındaki yeterlilik. Yunanistan’a birçok kez seyahat etmiş ve pek çok otelde kalmış biri olarak bu kadar lezzetli, yerinde bir kahvaltının var olduğunu hiç görmemiştim. Böreklerin ve peynir çeşitlerinin tadı hala damağımda diyebilirim.

Akti Hotel
Hotel Akti

Kahvaltı dışında öğle ve akşam yemeklerini de burada yemeniz mümkün, menü fazlasıyla tatmin edici. Biz otelden yalnızca akşamları çıktık, açıkçası bu güzel ortamı pek bırakmak istemedik; ama Yunan yemeklerine doyalım, lezzetli yiyeceklerin keyfine varalım derseniz otele 500 metre mesafe bulunan To Filaraki ve Kavala merkez limandaki Savvas Tavern inanılmaz! Benden söylemesi. 🙂

Son olarak, Hotel Akti’nin hemen yanında yer alan beyazlar içindeki kiliseye uğramak isteyebilirsiniz. Sadeliği ve mütevazılığıyla oldukça etkileyici bir kilise.

Instagram

İlginizi çekebilir: Yunanistan Samos Adası