Bayramın yaklaşmasıyla hepimizin içini bir heyecan ve sıcaklık doldurmuş olsa da, her yıl bayram ziyaretlerinin öncesinde yaşanması kaçınılmaz tatlı bir telaş vardır: Özenle hazırlanan ikramlar misafirlere en güzel şekilde nasıl sunulabilir? Türk kahveleri ve olmazsa olmaz eşlikçileri çikolatalar sehpalara nasıl yerleştirilmeli? Siz de her yıl bu soruları kendinize sorup tatlı bir telaşa kapılanlardansanız, baştan sona neşe ve kahkahayla dolu geçen bayram ziyaretlerinde, misafirperverliğinizi şık ve zarif dokunuşlarla taçlandırabileceğiniz dekorasyon önerilerimiz sizinle.

Modern Dokunuşlar, Mermer Desenler

Mermer

Modern dekorasyonları tercih edenler, misafirlerine hazırladıkları sehpaların mermer detaylara sahip olduğundan mutlaka emin olmalılar. Taşın kendiliğinden olan desenli yapısı oldukça sade ve minimal, ancak bir o kadar da şık ve asil bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Mermer, doğal bir desene sahip olduğundan aşırıya kaçmamak ve mermeri küçük uygulama alanlarında kullanmak gerektiğini de söyleyelim. Örneğin, mermeri metal ve cam ile buluşturduğunuzda, hem göz alıcı hem de doğal bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Türk kahvelerini hazırlayın, çikolatalarınızı cam servisliklere özenle dizin ve mermer dokunuşlar ile modern sunumunuzu tamamlayın!

Eklektik ve Gold Dokunuşlar

Eklektik

Bayram ziyaretlerinde misafirlerinize hazırlık yaparken size fikir verebileceğini düşündüğümüz bir başka tarz da eklektik. Uyumsuzluğun uyumu olarak da tanımlayabileceğimiz; farklı renklerin, desenlerin ve biçimlerin arasında bir uyum yakalamaya, bir o kadar da zıtlık oluşturmaya odaklı bu dekorasyon stili, sunumlarınıza özgün bir hava katabileceği gibi, modern ve gelenekseli bir arada yansıtmanızı sağlayabilir.

Misafirlerinize kahvelerini farklı desenlerdeki bardaklarda servis ederken, çikolatalarınızı ikram etmek için gold detaylarıyla öne çıkan dekoratif servis tepsilerini tercih edebilirsiniz. Sehpanıza ekleyeceğiniz mumların yarattığı modern atmosferi, gold dokunuşlar ile ağırlaştırmak; eklektik tarzı şık ve geleneksel, klasik ile modern veya gösterişli ile sade arasında bir köprü olarak kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Antika Detaylar

Antika

Antika deyince sizin de aklınıza büyükannelerimizin çok sevdiği antika eşyalar gelmiyor mu? Evet, antika eşyalar üzerlerinde taşıdıkları hatıralar ve izler ile her zaman için büyükannelerimizin evlerinin çok nostaljik ve değerli parçaları olmuşlardır. Bizce bayram, bu çok değerli antika eşyaları bir araya getirip misafilerinize harika bir sunum yapmanın en doğru zamanı. Peki sizce? Ek olarak, sizlerin de antika pazarlarından satın aldığınız objeleriniz varsa, onları da hiç düşünmeden sehpanıza yerleştirmelisiniz. Böylece misafirleriniz Türk kahvelerini keyifle yudumlarken, yaktığınız mumlar ile nostaljik bir ambiyans yaratabilir, yanı başına yerleştireceğiniz antika mum söndürücünüz ile sunumunuza şıklık katabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ferrero Rocher’den “Büyüklerimizden Dinleyelim: Eski Bayramlara Dair

Gümüş Dokunuşlar

Gümüş

Ve tabii ki hiçbir zaman vazgeçemediğimiz gümüş detaylar! Metalik ışıltısıyla yer aldığı her dekorasyonu adeta tamamlayan en göz alıcı parçalardan biri olan gümüş, ikramlarınızı oldukça şık bir sunumla buluşturabilmenize olanak sağlayabilir. Sehpanızı süslerken gümüşün ihtişamını sergileyen dekoratif objelerden yararlanabilir, böylece kuvvetli dokunuşlar yaratabilirsiniz.

Ayrıca sizin evinize gelmeden önce diğer ziyaretlerinde fazlasıyla Türk kahvesi içmiş olanlar veya Türk kahvesi sevmeyen misafirleriniz, çay içmeyi tercih ederse sunumunuzdan ödün vermeden göz alıcı stilinizi devam ettirebilirsiniz. Neden mi? Çünkü Ferrero Rocher, çayla da çok yakışıyor! Gümüşün şıklığı ve ışıltısını evinize taşıyarak misafirlerinizi en güzel şekilde ağırlayacağınızdan eminiz.

Rustiğin Doğallığı

Rustik

Bayram sehpasını bahçesine kuracak olanlara önerimiz, rustik dokunuşlar! Doğadan ilham alan bu dekorasyon stilini, misafirlerinize ikram edeceğiniz cevizleri ahşap servis kaselerine yerleştirerek uygulayabilir, böylece ahşabın doğal kokusunu ve natürel renkleri evinize taşıyabilirsiniz. Bu tarz ahşap servis takımlarını Alaçatı dükkanlarında rahatlıkla bulabileceğinizi de ekleyelim.

Klasik Türk kahvesi bardakları yerine servisinizi şeffaf bardaklarda yaparak tarzınızı gençleştirebilir; alternatif olarak porselen, seramik, işlenmemiş ahşap ve vernik ile renklendirilmiş aksesuarlarla rustik tarzı güçlendirebilirsiniz. Kahve, çikolatasız olur mu? Ferrero Rocher’lerinizi misafirlere bleu blanc servislerde ikram etmek, sunumuza romantik bir hava katabilir. İkramınızın başrolünde kahve varken, sehpanızın üzerini büyük ve mümkünse kahveyle ilgil, yani konseptinize uygun bir coffee table book ile süsleyebilirsiniz. Rustik tarzın vazgeçilmezleri olan toprak tonları başta olmak üzere tüm natürel renklerin misafirlerinizin ruhuna iyi geleceğinden emin olabilirsiniz.