Bağdat Caddesi’nde dünya mutfağına ağırlık veren, menüsü geniş birçok mekan var. Yalnızca İtalyan mutfağıyla ilgilenen yer sayısı ise oldukça az. Vapiano, La Mia Luce ve yıllardır klasikleşmiş olan Ristorante Il Padrino bunlardan birkaçı. Bu eksikliği tamamlayabilecek yepyeni bir yer Suadiye’deki yerini aldı. İşte Il Conte Ristorante…

bu
Il Conte Ristorante

Suadiye’de Büyükhanlı Konutlarının bulunduğu yere konuşlanmış Il Conte. Oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuş. Ferah bir atmosfer söz konusu. Köşelere kurulmuş rahat kadife yeşil koltuklar, geniş bar kısmı, duvarları saran sarmaşıklar eşliğinde, mekan bir İtalyan restoranından beklenecek şıklığı yakalamış, klasik öğelere yer verilmiş. Çalışanlar oldukça kibar. Fiyatlarsa bu şıklığı karşılayacak düzeyde, Bağdat Caddesi’nin ortalamasını ise çok fazla geçmiyor.

IMG_5811
Il Conte Ristorante

Bana kalırsa iş yemekleri, kalabalık arkadaş grupları ve daha sakin ortamları seven bi yandan da lezzetli yemekler tatmak isteyenler için oldukça uygun bir mekan. Menüde bir İtalyan restoranında bulunması gereken her şey mevcut. Pizzalardan makarnalara, risottolardan ana yemeklere geniş bir seçenek skalası var.

il conte ristorante 1
Il Conte Ristorante

Biz gittiğimizde mantarlı risotto, lazanya ve gorgonzola peynirli makarnasını tercih ediyoruz. Lazanya biraz tuzsuz geliyor, daha iyisi olabilir diye düşünüyoruz; ancak risotto ve makarna leziz. Yerli yerinde lezzetleri. Bir sonraki gidişimde safranlı risotto ya da pizza çeşitlerinden herhangi birini deneyebileceğimizi düşünüyorum.

il conte ristorante 2
Il Conte Ristorante

Bizim için o gecenin ve masanın yıldızı, tatlı oluyor açıkçası. Semifreddo, son zamanlarda yediğim en iyi tatlılardan, tatlar çok güzel bi bileşim oluşturmuş, birbirlerine yakışmış. Ayrıca kendi yapımları çikolatalardan ikram etmeleri de hoş bir jest oluyor doğrusu. Caddede gerçekten başarılı İtalyan restoranları var, doğru; ancak Il Conte Ristorante de bizler için hoş bir alternatif oldu, deneyebilirsiniz.

this
Il Conte Ristorante

Il Conte Ristorante Adres: Suadiye Mah. Öncü Sok. Büyükhanlı Konutları B1 Blok No:455 Kadıköy / İstanbul