Canınız değişik bir yere gitmek, şehri biraz arkanızda bırakmak ve lezzetli bir akşam yemeği yemek istiyorsa şu an tam adresindesiniz. Uzunya için yola çıktığınızda yol bir yerden sonra sadece buraya çıkıyor. Kabul etmek gerekirse biraz ıssız bir yol ama kesinlikle değiyor. Yolculuğunuzun sonunda sizi Karadeniz’in kıyısında bir balıkçı karşılıyor ve içinizden bir ses istanbul’dan çok uzaklardayım diyor. Dalgaların sesiyle ve yemeklerinizle baş başa kalıyorsunuz. Tıpkı benim bu hafta yaptığım gibi…

Konum

image1
Uzunya Restaurant / Demirciköy

Uzunya Restaurant’a neden gitmeliyim diye sorarsanız cevabım kesinlikle atmosferi olur çünkü amaç bir akşam yemeği ise İstanbul’da çokça alternatif olabilir ama burada kendinizi Karadeniz’de bir sahil kasabasında hissediyorsunuz. Çalışanlarıyla, ortamıyla, kulağınıza gelen dalga sesleriyle… İstanbul’da yaşayınca insanın böylesi kaçış noktalarına ihtiyacı oluyor. Özellikle de hafta içi giderseniz sessiz sakin bir kafa dinleme noktası oluyor.

image5
Uzunya Restaurant / Demirciköy

Denizden babam çıksa yerim desem de tazelik, dışarıda balık yeme konusunda en önemli husus. İlk kez deneyeceğimiz yerlerde bazen bundan şüphe duyabiliyoruz tabii ki ama taze balık yemek için bence daha doğru bir adres olamazdı. Balıkları deniz suyuyla doldurdukları bir havuzun içinde saklıyorlar ve günlük olarak servis ediyorlar. Kesinlikle çok ama çok lezzetliydi. Amasra’ya gideniniz var mı bilmem ama balıkçılarıyla ünlüdür ve burası da tam Amasra havasında.

image3
Uzunya Restaurant / Demirciköy

Bizim gibi çok aç giderseniz, hem meze hem de balık üstüne bir tatlı yiyebilirsiniz ve hepsine şans vermelisiniz bence. Midye dolma yediklerim arasında ilk üçte ve kesinlikle denenmeli.

image4
Uzunya Restaurant / Demirciköy

Yazları burası aynı zamanda beach oluyor ve denize de giriliyor. Yaz veya kış fark etmez, kendinizi bir akşam yemeği ile ödüllendirmek ve bol bol yemek isterseniz gitmenizi öneririm.

image2
Uzunya Restaurant / Demirciköy

Tatlı fotoğrafını da sona sakladım, malum iyi bir tatlı son öpücüktür!

Uzunya Restaurant
Uzunya Restaurant / Demirciköy

Uzunya Restaurant Adres: Demirci Köy Mah. Plaj Yolu Cad. Uzunya – Kilyos, Sarıyer/İstanbul

İstanbul’dan farklı öneriler için MEKAN kategorimizi incelemeyi unutmayın!