Sabahın erken saatlerinde pancake ve krep yeme isteğiyle uyanır mı bir insan? Eh benim kadar iştahlıysa tabii olabilir. Bugün listemde en sevdiğim semt olan Kadıköy’de keşfetmek istediğim bir yer de var üstelik! Öyleyse OD46’ya doğru yola düşelim!

Konum

od46
OD46, Kadıköy

Çoğu kişinin Kadıköy deyince aklına gelir hale gelen Zeplin Pub’a gelmeden önceki sokakta, hemen solda… Oldukça dikkat çekici bir kapısı olduğundan hemen görmeniz olası. Dışarıda kırmızı-siyah sandalyeler, tabelanın üzerinde kocaman bir bisiklet. Mekan adeta kendisine doğru çekiyor insanı. İçeri girince, minik; ama oldukça sevimli, bir o kadar da şık bir yerle karşılaşıyoruz. Duvarda Kocaman bir Frida Kahlo resmi, altındaysa seramik ve çiniler. Hemen yanında sevimli koltuk ve yastıkların olduğu keyifi bir köşe. Set kısmında ise eskilerden kalma bir tartı.

IMG_5554
OD46, Kadıköy

OD46 ismini, sahibelerinin uzun süre ikamet ettiği yerin numarasından alıyormuş. Oldukça güleryüzlü ve ilgililer. Peki bu güzel yerde neler mi yiyebiliyoruz? Tatlı-tuzlu krep çeşitleri; ıspanaklı, peynirli, fümeli, meyveli, ballı kaymaklı, nutellalı… Daha ne diyeyim, yazarken bile canı çekiyor insanın! 🙂

IMG_5528
OD46, Kadıköy

Fransız usulü kreplerin dışında sosis çeşitleri de mevcut. Biz o gün arkadaşlarıma gittiğimizde, ıspanaklı, nutellalı, muzlu çeşitleri tercih ettik. Ispanaklı krep, içerisinde tulum peyniri de içermekte olup; acukayla servis edilmekteydi. Gerçekten bayıldım, tekrar tekrar gidip aynı çeşidi yiyeceğime eminim. Nutellalı çeşidini çikolatasever olmadığımdan denemedim; ama görüntü çok şey anlatıyordu. Muzlu krebin yanında ise kendi yapımları krema, soslar, akçaağaç şurubu ve fıstık ezmesi de vardı.

IMG_5552
OD46, Kadıköy

Kreplerin kıvamı oldukça yerindeydi, üstelik kocaman bir porsiyondu. Tüm gün başka bir şey yeme isteği hissetmeyecek şekilde doyurucuydu. Yanında hoş sunumlu bardaklar eşliğinde verilen demleme çay da keyfimize keyif kattı. Burada krepler; 13 ila 18 tl arasında malzemelerine bağlı olarak değişiyor. Kalabalık olmayan bir güne denk geldiğinizde demin bahsettiğim o tatlı köşede uzun uzun oturup kahvelerini yudumlamanız da mümkün görünüyor. Diyeceğim o ki OD46, Kadıköy’e çok yakışmış. Gelin, görün! 🙂

IMG_5535
OD46, Kadıköy

 OD46 Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Kağnı Sok. No:1A Moda, Kadıköy / İstanbul