Amerika’nın en çok satan yazarı ünvanını almış James Patterson’ın Maxine Paetro ile yazdığı, Private serisinin ilk kitabı “Kâbus”, Nemesis Kitap tarafından yayınlandı.

James-Patterson-Kabus
James Patterson – Kabus

Jack Morgan, babasının kendisine bıraktığı 15 milyon dolarla bir araştırma şirketi kurar. Bu şirket ileri teknoloji laboratuvar döşenmiş, alanlarının en iyilerinin çalıştığı, dünyanın en tanınmış insanlarına hizmet eden Private’tır.

Jack bir gün bir telefon alır ve en yakın arkadaşı, karısını evde ölü bulduğunu haber verir ve Jack’in yardımını ister.

Onsekiz kız öğrencinin ölümüne sebep olan seri katili yakalamak için Private, polisle işbirliği içindedir ve katil yine iş başındadır.

Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL)’nin en büyük kulüplerinden birinin ortağı olan Jack’in dayısı Fred, tüm spor endüstrisini sarsabilecek bir şike şüphesiyle Private’a gelir.

Tüm bunlar devam ederken, Jack’in yılladır  her gece aldığı tehdit telefonları, ikiz kardeşiyle arasındaki bitmek bilmeyen anlaşmazlıklar, savaş anılarındaki boşluklar peşini bırakmaz.

James Patterson ve Maxine Paetro özellikle tatilde keyifle okuyabileceğiniz bir kitap yaratmışlar. Birkaç sayfalık kısa bölümlerden oluşan kitap, okunması son derece rahat, her an yarıda kesip daha sonra devam edebileceğiniz ama yine de sizi meraklandırıp bir sonraki bölümü okuyamaya teşvik edecek bir şekilde yazılmış. Polisiye romanlardan hoşlanıp, yakın zamanda tatil planlarınız varsa, çantanızda yer açın…