Her zaman uzaklara gidecek değilim ya, bir de kendi mahallemdeki yeni yerleri keşfedeyim diyorum. Çeşitli mecralarda yeni açılan yerler arasında ısrarla sayılan ve beğenildiğini gözlemlediğim bir ege mutfağı burası, Sahrayıcedit’teki Kitchen 35. Ege mutfağının en keyifli mekanı sloganıyla yola çıkmış Kitchen 35.

Konum

IMG_7198
Kitchen 35

Kozyatağı’nda Atatürk Caddesi’ndeki McDonald’s’ın sokağından girince ikinci sağda… Sokak arasındaki bir dükkanda şaşırtıcı derecede lezzetli yemekler, Ege mezeleri ve zeytinyağlılar sunuyorlar. Tatlılar sette sergileniyor, açık mutfakta olan biten her şey görülüyor, daha da güveniyor insan. Burası mahalle arasında işyerlerinde çalışanların geldiği bir yerden çok daha fazlası. Onlarca çeşit zeytinyağlı, günlük olarak değişen menüleri ve alacarte menüden yiyebileceğiniz dünya mutfağının en leziz örneklerini bulabiliyorsunuz, üstelik birçok yere taş çıkartacak güzellikteki sunumlarıyla.

kitchen 35
Kitchen 35

Tüm bunlarla beraber haftasonları geniş bir serpme kahvaltıları var, burada boyoz bulabilmek de mekanın bana göre en güzel özelliklerinden biri. Paket servis ve online sipariş şansınız da var. Bu arada belirtmeden geçmeyeyim mekanda müzikler de çok iyi. Bir öğleden sonrayı Bob Marley şarkıları eşliğinde geçirmek şahsen bana pek keyifli geldi.

kitchen 35
Kitchen 35

Ben çökertme kebabı yemeyi tercih ettim, farklı bir yorum katıp patlıcan yatağında yapılmış olan çökertme lezzetliydi. Yemeğimin üstüne de demleme çay içip, yan masaya gelen kahvaltılıklara göz diktim. Bir pazar gelip o kocaman kahvaltıyı denemeye karar vererek oradan ayrıldım. Eh eve beş dakika mesafede olunca bu kararı uygulamak da kaçınılmaz oldu. Deneyin derim! 🙂

IMG_7200
Kitchen 35

Kitchen 35 Adres: Sahrayıcedit Mah. Çelik Sok. No:11 Kadıköy / İstanbul