Kargo grubundan tanıdığınız demiyorum çünkü herkesin tanıdığı, özellikle de kızların hasta olduğu Koray Candemir’in çıkardığı ikinci solo albümü “Yarım Kalan”ın 14 Mayıs’ta Salon İKSV’deki lansman konserindeydim.

koray candemir
yarim kalan

Aylardır beklediğim, inanılmaz merak ettiğim bu albüm, konserden bir hafta önce çıktı ve raflara konar konmaz bir tanesini kapıp dinlemeye başladım. Lansman gününe kadar play tuşunda kalan bu albüm için nedense Koray kadar heyecanlıydım.

Sahneye sırf teşekkür ederken saygıda kusur etmemek için o sıcakta ceket giyerek çıkan Koray Candemir herkese teşekkür ettikten sonra ceketini çıkarıp albümün çıkış şarkısı olan “Kalan Giden Benim” i söyleyerek start verdi.

Bu ve bundan önceki konserlerinde Koray’a eşlik eden, gitarda Cem Şahin‘in, bassta Cemre Kabaş‘ın ve davulda Okay Aynur‘un “Yarım Kalan” da en az Koray kadar emeklerinin geçtiğini düşünüyorum.

Albümden şarkılar arka arkaya çalınırken arkadaşlarımın “Nereden biliyorsun bütün albümü?” sorusuyla  bir haftada bütün albümü ezberleyip, yuttuğumu fark ettim. “Son Durak“, “Kar“, “Yakın“, “Ruhum Ayakta“, “Karagözyaşı” canlı dinlerken de, albümden  dinlerken de  bana hak vereceğiniz ve bir anda hafızaya alıp; dinlemeden söylemeye başlayacağınız şarkılar…

yeni bir gun

Şarkı aralarında albümdeki illüstrasyonları yapan Melis Binay’a, menejerleri Bilge Öztürk’e, albüm yapılırken her anında yanlarında olan mor ve ötesi’nden Burak Güven’e, şarkı sözleri için Harun Tekin’e ve Melis Danışmend’e teşekkür ederken “Yeni Bir Gün” parçasına albümdeki gibi Koray’a sahnede Melis Danişmend eşlik etti. Açıkçası bu şarkı benim albümdeki favori şarkım. Yorulduğunuz günlerde dilinizden düşmeyecek bir parça.

Eee Koray Candemir sahnedeyken eski günlerden şarkılar söylenmezse olmaz. Kargo’nun ilk çıkış şarkısı “Yüzleşme”, Sen Bir Meleksin’den “Renklerin İçinde”, Yalnızlık Mevsim’i albümünden “Marilyn Monroe”, Koray’ın ilk solo albümü Sade’den “İçini Dök”, “Aşk”, “Nefesini Tut”, “Eskisi Gibi Olmaz” şarkılarını söylemişken; gönül isterdi ki Maskott’tan da bir kaç parça duyalım.

Hayranları, meraklıları, dostları dışında ekibin aileleri de kalabalığın içindeydi.

Bu albümdeki diğer favorilerim ise “Akreple Yelkovan” ve Hayal Kahvesi konserinde Harun Tekin ile söylenilen “Keklik İdim Vurdular” şarkısı.

koray candemir

90′lardaki Kargo’nun fanı , 2000′lerde Maskott’un sıkı takipçisi, Koray Candemir’in sesini ve müzisyen kimliğini seven, Cem Şahin, Cemre Kabaş, Okay Aynur ile yaptığı önceki konserlerinde hepsine ayrı ayrı hayran kalmış biri olarak, bu albümü Koray’ın albümü olarak değil bir grup albümü olarak dinleyip; çok beğendim.

koray candemir salon

Bence başarılı, sürekli dinlemek isteyeceğiniz, müzikal olarak sizi tatmin eden, sözleriyle sizi başka yerlere götüren bir albüm olmuş. Albümü almanızı, bilmeyenlere dinletmenizi tavsiye ediyoruz. Koray ve ekibini tek tek tebrik ediyor, verdikleri emeklerin karşılığını almasını umut ediyoruz.