Son yıllarda bakım ve güzellik anlayışımız iyi yönde değişti. Odağımızda artık güzel görünümler ve kokuların yanı sıra, kendimize ve doğaya iyi bakacağından emin olduğumuz ürünler var. Kullandığımız ürünün içeriğinden paketine, her bir faktör seçimlerimizde önemli birer rol oynuyor. İşte Le Petit Marsellies de bu arayışlarımızın farkında olan ürünler sunuyor. Hatta bununla da kalmayıp tohum topu atışlarıyla tanıdığımız ecording ile heyecan verici bir iş birliği gerçekleştiriyor!

Le Petit Marsellies: Cildini Doğaya Bırak

Yüz bakımında ve makyajda nemlendirici nasıl en önemli adımlardan biriyse, cildimizin kalanına bakım verirken de süreç duşta başlıyor. Tüm cildimize temas eden bir üründen ilk beklentimiz elbette temiz içeriğe sahip ve sülfatsız olması. Le Petit Marsellies de %98 doğal kaynaklı içeriğiyle bu ilk sınavı başarıyla veriyor. Yine özellikle yoğun çalışanlar, stres altına olanlar ve belki de ebeveynler olarak biliyoruz ki kimi zaman ‘self-care’ ve kendimizle kalabilmek için tek serbest zamanımız duş. Le Petit Marsellies bu noktada da devreye girerek cildimizdeki nemi ve benzersiz kokuyu hissettirmeyi unutmuyor.

Paketleme konusuna gelirsek, sıfır atığı mutfaktan banyoya yaşamımızın her yerinde uygulamaya çalışanlar için haberler güzel. Çünkü Petit Marseillais Organik Sertifikalı Bio Duş Jeli %99 doğada ayrıştırılabilen bir formüle ve %100 geri dönüştürülebilen bir ambalaja sahip. Yani artık banyodaki çöp kutusunu boşaltırken yarattığımız atıklara dair iç geçirme oranımız azalıyor.

ecording İş Birliğiyle Sözünü #DoğayaBırak

Bu yıl sosyal medyada doğanın korunmasına ilişkin yapılan yüz binlerce paylaşım yapıldı ancak maalesef, yine bu yıl, dünyada milyonlarca hektar orman yok oldu. Le Petit Marsellies, bu sözleri havada bırakmıyor ve toprakla buluşturuyor. ecodrone ismindeki insansız hava araçlarıyla ulaşılması güç alanlarda tohum topu atışları gerçekleştiren ecording’i artık yakından tanıyoruz. İşte Le Petit Marseillais de her Organik Sertifikalı Bio Duş Jeli alışverişi, #DoğayaBırak hashtag’i ile her sosyal medya her paylaşımı için ecording iş birliğiyle doğaya bir tohum topu bırakıyor. Yani artık doğaya katkıda bulunmak rahatlatıcı bir duş ve bir sosyal medya paylaşımı kadar yakın!

Kapak Fotoğrafı: Le Petit Marseillais Türkiye