Taze günlük tatlıları, çeşit çeşit kahvaltılıklarıyla iştah açan, aşırı lezzetli bir mekanla karşınızdayım. Kadıköy tarafında kahvaltı-kahve alternatifi arayanlar okumaya devam. Bugün durağımız: Morn Kadıköy.

Konum

Morn Kadıköy
Morn Kadıköy | Fotoğraf: Instagram.com/mornkadikoy

İstanbul’dan taşındım ama Kadıköy ile bağımı koparamadım. Düzenli aralıklarla Kadıköy ziyaretlerinde bulunmazsam işlerim rast gitmeyecek gibi geliyor. Hâla Moda’daki yeni kahvecileri, kahvaltıcıları takip ediyorum, her seferinde yeni mekanlar ekliyorum listeme. Morn da listemdeki mekanlardan biriydi, merakla pastel de nata’larını tatmayı bekliyordum. Neyse ki son İstanbul seyahatimde ziyaret etme fırsatı buldum da gönlüm de midem de şenlendi.

Morn, Yoğurtçu Parkı’nın karşısında sade, rahat bir işletme. Mekanın renkleri çok güzel, sakin bir havası var. Kapısı sarı, kapının önündeki masaları beyaz; içimizi açan cinsten. İnsanın kaldırımdaki masalarda parka karşı oturdukça oturası geliyor. 

Morn’u ilk kez Instagram’daki iştah açan nata fotoğraflarıyla fark ettim. “Onlar ne güzel görseller öyle, en kısa zamanda tadına bakmalıyım.” diye niyet ettim. Sonra bir gün gittim oturdum. Çıtır çıtır, mis kokulu nata ve taze kahveyle öğleden sonramı şenlendirdim. Sonra baktım menüde güzel kahvaltı seçenekleri var; ertesi sabah kalktım kahvaltı için gittim. 

Morn’ing Buns diye bir lezzetleri var. Brioche ekmeği ile hazırlanan ekmek üstü çeşitleri olarak tanımlayabilirim sanırım. Hindi fümeli, somon fümeli, jambonlu, yumurtalı bir sürü çeşidi var. Benim tercihim, avokadolu, poşe yumurtalı, hollandez soslu olan tabaktan yana oldu. Yanına da mis gibi taze çay ile bir güzel kahvaltı ettim. Dedim ki: “İyi ki yakında bir yerde yaşamıyorum, her gün bunlardan yersem mahvolurum herhalde.

Kahvaltı seçenekleri fazla. Çeşit çeşit tostlar, kahvaltı tabağı, menemen, omlet, granola bowl gibi her kahvaltı zevkine uygun seçenek mevcut. Pastane ürünleri, tartlar günlük üretim. Glüten hassasiyeti olanlar için glütensiz tatlı seçenekleri de mevcut. Taze kahvesi, çayı her daim mevcut. Mekan sakin ve rahat, içinde vakit geçirmek keyifli. Yemek seçenekleri de oldukça lezzetli. Aklınızda bulunsun, bir sonraki Moda turunda, kesinlikle değerlendirilmeli diye düşünüyorum. 

Kapak Fotoğrafı: Instagram.com/mornkadikoy

İlginizi çekebilir: Petite Guide’dan Moda’daki Bu Mekanlarda Kahvaltı Bir Başka!