Avusturya‘nın en dinamik, en eğlenceli gruplarından Parov Stelar‘ı çok değerli bir arkadaşımın önerisi ile 2010 yılında keşfetmiştim. Catgroove, Silent Snow ve Libella Swing gibi şarkılar bana “burada farklı bir şey var” dedirtmişti. O sebeple bu büyük konserin biletini aylar öncesinden alıp 13 Aralık 2014 tarihini takvimime işaretledim.

parov stelar

Parov Stelar siz yerinizde duramayın diye programlanmış bir grup. Electro-Swing veNu-Jazz‘ın temposuna ayak uydururken sizi terleten, mutluluk saçan, kıpır kıpır, süper dinamik, süper enerjik. Hal böyle olunca kötü bir konser olabilir miydi? Tabii ki hayır!

Önce Oi Va Voi ısıttı bizleri hareketli parçaları ile. Ardından 21:30 gibi sahneye çıkan Parov neredeyse 2 saat kadar sahnede kaldı ve bir dakika bile yerimizde durmadık. Tribün bileti alanlarla dalga geçmiştik başlangıçta, oturarak izlenir mi bu konser diye ama tribün de hep ayaktaydı. Finalde söyleyeceğim şey; her ay gelsinler, her ay giderim! oldu. İnanılmaz İ-NA-NIL-MAZ!

20141213_224250_resized

Grubu bilip de gitmemiş olanlar yoktur diye düşünerek grubu bilmeyen ve gitmeyenler, size sesleniyorum; neler kaçırdığınızın farkında mısınız? Aşağıdaki şarkılara iki bira içerken bir göz atın… Bakalım neler olacak?

Catgroove | Silent Snow | Libella Swing | Booty Swing |Jimmy’s Gang | Clap Your Hands | Milla’s Dream | Matilda | Hurt

oi va voi

Volkswagen Arena

Ben Volkswagen Arena‘da ilk kez konser izledim. Her şey harika düşünülmüş. Ulaşımın kolaylığı, ücretsiz ring servisler, geniş tutulan giriş çıkış alanları, fazlaca kapı, vestiyer beklemek istemeyen ve bir mont bir çanta koymak isteyenler için sıra bekletmeksizin kullanılan manyetik okuyuculu kilitli dolapların ücretsiz oluşu, konser alanının akustiği, içecek alınacak yerlerin ve tuvaletlerin bolluğu beni fazlasıyla sevindirdi.

“Babylon Presents” kapsamındaki ikinci konserde Oi Va Voi ve Parov Sterlar‘ı dinleme şansımız oldu. Babylon büyük iş çıkarttı bana göre. Organizasyon kusursuza yakındı. Tebrikler, tebrikler, tebrikler…

Parov-Stelar-BandOi-Va-Voi

Kapak Fotoğrafı Artı İletişim PR’dan

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN