Geçtiğimiz salı günü theMagger yazarı olmamın sayesinde davetli olduğum çok güzel bir etkinliği paylaşmak istiyorum sizinle. Estee Lauder Şirketleri’nin davetlisi olarak 30 Eylül günü İstanbul Modern’de pembe atölyede taş boyadık, tabii asıl amacımız Meme Kanseri Farkındalığı ayı olan Ekim ayına dikkat çekmek idi.

Estee Lauder Şirketleri bu sene kampanya için oluşturduğu ürünlerin satışlarından elde ettiği kazançları Memeder ve Meva Vakıflarının çalışmalarına bağış olarak aktarıyor.

atölye

Taş boyama atölyesinin yöneticisi sevgili Fatma Yıldız’dı. Atölyeye başlamadan önce bizlere kendisini tanıtıp, yaşadıklarını anlatttı. Kendisi meme kanserini pozitif enerjisi ve her daim umutlu oluşuyla yendiğinin altını çizdi. Tedavi sürecinde en sevdiği hobisi olan dünyayı gezmeyi asla bırakmamış. Bu gezilerinin birinde kendini taş boyama sanatının içinde buluvermiş. Ve pembe terapi olarak adlandırdığı daha sonrasında da pembe atölyeyi kurmasının asıl nedeni de taşlara hayat veren kadın namını alıp, bu terapiyle kanseri yenmiş olmasıdır. Yaptığı güzelliklere instagram hesabını ziyaret ederek de ulaşabilirsiniz: @fa_lapi 

fa_lapi

Bu aya özel bizlere mesajı da şu şekilde:
“Siz de meme kanserine karşı hayatı, renkleri, paylaşımı ve güzelliği seçiyorum diyorsanız Ekim ayı boyunca pembe objeler ile oluşturduğunuz fotoğraf ve mesajlarınızı #PembeTerapi ve #BCAStrength hashtag’leri ile paylaşabilir, Estée Lauder Şirketleri’nin online sergisinde yerinizi alarak diğer kadınlara ulaşabilirsiniz. Birlikte daha güçlüyüz!”

Evet, fa_lapi’nin ve Estee Lauder Şirketler grubunun sayesinde 30 Eylül salı günü iki saat boyunca #PembeTerapi’ye katıldım. Taş boyamak bahaneydi, sanattı şifalandıran, hayattan zevk almak, hayata güzellikler katmaktı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

before
Kendi boyadığım taşın ilk hali
after
Kendi boyadığım taşın son hali
unnamed
Atölyeye katılanların imzaladığı bu seneden bir hatıra.. Ben de tabii ki theMagger adına imzaladım. 🙂