Her ne kadar dört duvar arasında sıkışmış gibi hissetsek de ben sakinliğe ve evde olmaya alıştığımızı düşünüyorum. Hakkında bilmediğim pek çok şeyi öğrenme fırsatı bulduğum ve aslında ruhumu dinlendirdiğim, beslediğim bu dönemi gelecekte anımsadığımda, başlarda üzerimde yaratmış olduğu depresifliği değil de yaşadığım kişisel farkındalıkları ve kabul edişilerimi düşünmek isterim. Şimdi sizlerle bana bu dönemde ilham olan bir hesabı paylaşmak istiyorum. Belki aranızda bilenler de vardır: Pool House New York.

İlham | Fotoğraf: Lisa Fotios (pexels.com)

Bir Motivasyon Sayfası

Daha kreatif, kolay ulaşılabilir ve sürdürülebilir bu modern çağda, dünya üzerindeki yaratan ve yaratılanı merak eden, yeniliğe tutkusu olan her insanın erişebileceği dijital içerikler bir yanda, içinde yaşadığımız, tüm insanlığın kabuklarına çekildiği bir dönem ise diğer yanda…

Gerek bu dönemde gerekse tüm hayatım boyunca daima beni motive edecek, farkındalığımı yüksek tutmamı sağlayacak sayfaların takipçisi oldum. Ve bir gün karşıma koskocaman renkli bir dünya çıktı; Pool House New York. Andrew Anabi tarafından yaratılan, hala sadece onun tarafından yönetilen bir motivasyon sayfası. Kendisi yazar, şair, görsel sanatçı ve aynı zamanda meditasyonla ilgilenen biri. Sözlerin ve sanatın ruhu beslediğine inanan bir yaratıcı. Andrew ilhamını gökyüzünden ve renklerden alanlardan. İlk olarak Instagram hesabı ile tanıştım. Tek başına saatlerini harcadığı bu dünyada beni etkileyen ilk şey; insanda okuma ve takip etme isteği uyandıran yaratıcı ve görsel iletişimin doğru kullanıldığı içeriklerdi.

Motivasyon Konuşmacılığı

Mavi ve beyazın verdiği o temiz enerji, Andrew’un cesaretlendirici sözleri… Andrew, içeriklerini sağlam bir görsel iletişim stratejisiyle takipçilerine sunan bir yazar. Günümüzde motivasyon konuşmacılığı en az influencer’lık kadar yaygın. Etkiledikleri kitleler ve belirledikleri hedefler doğrultusunda birbirlerinden ayrıldıklarını söyleyebilirim. Bana kalırsa Andrew; kullandığı çizgi karakterler, renkli fontlar ve kreatif yönü baskın olan çalışmalarıyla, bu işi yapan çoğu insanın arasından sıyrılmayı başarıyor. Çünkü motivasyon konuşmacısı olmak için gerekli donanıma, bilgi birikimine, paylaşma arzusuna ve çokça yaşanmışlığa sahip olmak gerektiğini her zaman düşünmüşümdür.

Podcast Dünyasına Giriş: Figuring It Out with Andrew

2020’nin ortalarında dijital dünyaya ayak uydurarak podcast yayını yapmaya başlayan Andrew, tüm dünyanın öğrenmesini istediği, anlatmak için can attığı ve bugüne kadar öğrendiği ve uygulamaya çalıştığı her şeyi yayını aracılığıyla aktarmaya çalışıyor. Kendisini takip edenlerle çok yönlü bir iletişim kurarak aslında temeli de sağlam tutuyor. Figuring It Out with Andrew podcast serisini dinleyen sıkı bir takipçi olarak benden içeriklerini sadece 4 kelimeyle özetlememi isteyecek olursanız; kısa, öz, sakin ve huzur veren bir içerik yapısı var derim.

Gerçek Hayal Gücümüzde

Kendi hayat hikayesinde; dönüştüğü ve sahip olması gereken asıl kişiliğe nasıl büründüğünü, tecrübelerinden çıkardığı derslerle hayal edilemeyeni hayal etmeni ve bunun için harekete geçmene olanak sağlıyor. Tüm bunları düşündüğümde aklıma Fransız yazar Ionesco’nun çok sevdiğim bir sözü geliyor: La vérité est dans l’imaginaire. ” Gerçek, hayal gücümüzde. ”

İnsana içindeki gücü keşfetmesini, hislerinin, düşüncelerinin, karşılaştığı her insanın, yaşadığı her olayın bir anlamı olduğunu, her şeyden önce bu dünyada sahip olduğun anlamın ve şimdinin farkına varmanı istiyor Andrew. “Kendi gerçekliğinin, hayal gücünün farkına var, sahip olduğun şu anın kıymetini bilerek harekete geç, sana gönderileni kabul et. Kabullen, affet ve korkularına rağmen yola devam et.”

Motivasyonumu yüksek tutmama yardımcı olduğun için teşekkürler Andrew Anabi!

Instagram hesabı: Pool House New York
Podcast yayını: Figuring It Out with Andrew

Kapak Fotoğrafı: Lisa Fotios (pexels.com)

İlginizi Çekebilir: Informavore Effect’ten Yaratıcılık İçimizde