IMG_9621
Prag’ın Kalbinde 2 Kahve Durağı

Prag’ı özellikle kış aylarında ziyaret edecekseniz, şehri gezerken hem dinlenmek hem de ısınmak için kahve molalarına sık sık ihtiyaç duyacaksınız! Prag oldukça dinamik bir şehir ve sizi zamanda yolculuğa çıkaran sokaklarında butik kahvecilere sıklıkla rastlamanız mümkün. Ben Prag seyahatimde, şehrin iki farklı bölgesinde hem çok lezzetli kahveleri olan hem de atmosferiyle içimi ısıtan 2 kahveci keşfettim: Mama Coffee ve La Boheme Cafe. Gelin bu kahvecileri yakından inceleyelim. 

 

Mama Coffee Konum

Prag’da yolunuz mutlaka Dancing House‘a ya da Head of Franz Kafka heykeline düşecektir. Bu iki mimari harikasına da neredeyse 5 dakika uzaklıkta Mama Coffee.  İki katlı bir binada bulunan mekan oldukça aydınlık ve zevkli döşenmiş. Kendinize cam kenarında bir köşe seçip kahvenizi yudumlarken günün geri kalanını planlamaya devam edebilirsiniz. Ancak wi-fi’nin sadece üst katta olduğunu hatırlatmakta fayda var!

IMG_9352
Mama Coffee

Menü olarak, her masada hangi kahvenin hangi ölçüde neler içerdiğini gösteren kartlar var. Ben Mama Coffee’de flat white içtim ve oldukça beğendim. Mama Coffee’nin Prag’da birçok şubesi mevcut.

Mama Coffee Adres: Vodičkova 6, Praha 1

 

La Boheme Cafe  Konum

Prag’da Yeni Şehir tarafında yer alan La Boheme Cafe, Wenceslas Meydanı’na yürüyerek 15 dakika uzaklıkta. Şehrin daha “yeni” yüzünü görmek için güzel bir alternatif olabilir o sokaklarda yürümek. 

IMG_9640
La Boheme Cafe

La Boheme Cafe oldukça geniş bir iç mekana sahip ve çok güzel dekore edilmiş. Hangi güzel köşesine oturacağımıza dahi zor karar verdik. Kahve yelpazesi de oldukça geniş. Espresso bazlı kahveler de var, 3. dalga demleme yöntemleriyle yapılanlar da… Bir çılgınlık yapıp matcha latte bile deneyebilirsiniz! Ben latte tercih ettim. 1 latte 65 Çek kronu. 

IMG_9626
Prag’ın Kalbinde 2 Kahve Durağı

La Boheme Cafe’nin oldukça popüler olduğundan biraz kalabalık ve gürültülü olduğunu söylemeden geçmeyelim. Wi-fi için size kullanıcı adı ve şifre veriyorlar, ancak yarım saat süreyle geçerli oluyor bu şifre! 

La Boheme Cafe Adres: Sázavská 32, Praha 2

Bunlar benim Prag’da keşfettiğim kahve duraklarıydı. Sizin de tavsiyeleriniz varsa, yorum olarak yazmayı unutmayın!