Bu hafta, metrobüs durağı yakınlarında iki güzel mekan keşfettim. Birinde inanılmaz lezzetli yemekler tattım, diğerinde ise kahvem ve kitabım eşliğinde uzun uzun saatler geçirdim. Levazım’da Ragu Lokanta, Acıbadem’de Coffeeolog…

Ragu Lokanta, Levazım

Ragu, Levazım’da, Levazım Sitesi’nin apartmanlarının arasında gizlenmiş bir vaha! Zorlu’nun Levazım otopark tarafından çıkıp sağa doğru yürüdüğünüzde, solda tabelasını gördüğünüz gibi girin ve merdivenlerden inin, Ragu karşınızda olacak. Gizlenmiş dediğime bakmayın siz, müdavimi, seveni çok. Özellikle çevrede çalışan ve yaşayan insanların radarında; ama benim gibi bir keşif ve yemekseverseniz de ziyaret etmeniz zaruri diyebilirim.

Her gün değişen menüsünde enfes ev yemekleri, sağlıklı seçenekler ve tatlılar mevcut. Çeşitlerin her biri özel tariflerden oluşuyor. Ben gittiğimde güveçte levrek, lahana ve yeşilliklerden oluşan salataları tercih ettim. ‘’Bir öğlen nasıl güzelleştirilir’’ sorusunun cevabı niteliğinde lezzetliydi ve atmosfer de bana tek kelimeyle huzur verdi. İyisi mi, siz de Ragu’yu en yakın zamanda keşfedin.

Coffeeolog, Acıbadem

Bir cumartesi günüydü, yolum Acıbadem’e düştü. Zincir kahve dükkanlarından sıkıldığım için, güzel kahve yapan, bir yandan da sessiz sakin, hafta sonu telaşından uzak bir yer bulmak isteği içindeydim ki Coffeeolog ile karşılaştım.

Acıbadem metrobüs durağına yakın konumda bulunan, bu yepyeni mekan, ara sokakta olması sebebiyle sakin ve huzurlu. Bir yandan da güleryüzlü insanlar işletmeciliğinde. İçeride çok hoş bir atmosfer yaratılmış, kahveler hafif ve lezzetli, tatlılar da özel olarak İzmir’den getirtiliyor. Laf olsun diye söylemiyorum, özellikle serbest çalışanlar o geniş koltuğa yerleşin, tüm ekipmanı alıp ofisi Acıbadem’e taşıyın.

https://www.facebook.com/ragulokanta/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?