Bu hafta, metrobüs durağı yakınlarında iki güzel mekan keşfettim. Birinde inanılmaz lezzetli yemekler tattım, diğerinde ise kahvem ve kitabım eşliğinde uzun uzun saatler geçirdim. Karşınızda son haftadan iki keşfim: Levazım’da Ragu Lokanta, Acıbadem’de Coffeeolog. 

Ragu Lokanta, Levazım Konum

Ragu, Levazım Sitesi’nin apartmanlarının arasına gizlenmiş bir vaha! Zorlu’nun Levazım otopark tarafından çıkıp sağa doğru yürüdüğünüzde, solda tabelasını gördüğünüz gibi girin ve merdivenlerden inin, Ragu karşınızda olacak. Bu arada gizlenmiş dediğime de bakmayın; müdavimi, seveni çok. Mekan, özellikle çevrede çalışan ve yaşayan insanların radarında ama siz de benim gibi yeni yerler keşfetmeyi, yeni tatlar denemeyi seven biriyseniz burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz derim.

Ragu
İki Keşfim: Ragu Lokanta, Levazım ve Coffeeolog

Ragu’nun her gün değişen menüsünde enfes ev yemekleri, sağlıklı seçenekler ve tatlılar mevcut. Ayrıca çeşitlerin her biri özel tariflerden oluşuyor. Ben gittiğimde güveçte levrek, lahana ve yeşilliklerden oluşan salataları tercih ettim. Gelen tabak “bir öğlen nasıl güzelleştirilir’’ sorusunun cevabı olacak kadar lezzetliydi ve atmosfer de bana tek kelimeyle huzur verdi. İyisi mi, siz de Ragu’yu en yakın zamanda keşfedin!

Ragu Lokanta Adres: Levazım Mah., Koru Sokağı No:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Instagram: @ragulokanta

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Yenitatyenimekan ile İstanbul Semt ve Mekan Keşifleri Üzerine”

Coffeeolog, Acıbadem Konum

IMG_2697-540×540
İki Keşfim: Ragu Lokanta, Levazım ve Coffeeolog

Bir cumartesi günüydü, yolum Acıbadem’e düştü. Zincir kahve dükkanlarından sıkıldığım için güzel kahve yapan ama bir yandan da sessiz, hafta sonu telaşından uzak bir yer bulmak isteği içindeydim ki Coffeeolog ile karşılaştım.

Acıbadem metrobüs durağına yakın konumda bulunan bu yepyeni mekan, ara sokakta olması sebebiyle olduça sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip. Aynı zamanda burayı işleten insanlar büyük bir güleryüzlülükle karşılıyor sizi.  İçeride çok hoş bir ortam yaratılmış: kahveler hafif ve lezzetli, tatlılar da özel olarak İzmir’den getirtiliyor. Laf olsun diye söylemiyorum, iş için ofise gitme zorunluluğunuz yoksa ve genelde çevrenizdeki cafe’lerde veya evinizde çalışan biriyseniz Coffeelog’a gidip o geniş koltuğa yerleşin, pişman olmayacaksınız.

Coffeelog Adres: Acıbadem Mah. Acıbadem Cd. Pembeköşk Apt, No 216, 34000 Üsküdar/İstanbul

Instagram: @coffeellog