20. yüzyıl başlayana kadar, bağırsaklar için şu tanımlama yapılıyordu: Her şeyin bittiği yer. 1903 yılının Nobel Ödülü’nün Rus biyolog Elie Metchnikoff’a verilmesiyle birlikte yeni gerçeklik belirmeye başladı. Metchnikoff, yaşlanma mekaniğini çözümlerken, “bağırsaklardaki bakterilerin neden olduğu, kronik-pütreaktif bir zehirlenme” tespitini yapıyordu. Bulgar köylülerinin, fark edilir derecede uzun yaşamalarının ve genç görünümlerinin sırrını, içeriğinde Lactobasillus bulunan yoğurt yeme alışkanlığına bağlıyordu. Bu bulgu ile başlayan araştırmalar zamanla şunu kanıtladı: Vücut metabolizmasının final yeri olarak adlandırdığımız bağırsaklar, aslında yaşamın sürdürülebilirliğini sağlayan, bir anlamda başlatan yerdir! Bu yüzdendir ki bağırsaklarımız için “ikinci beyin” yakıştırması yapılır. Peki ikinci beynimiz için daha fazlasını yapmaya hazır mıyız?

Satylia

Yaş almakla, yaşlanmak arasında epey fark olduğunu artık biliyoruz. Dengesiz beslenme, çevresel faktörler, stres, alışkanlıklar ve daha fazlasını anlatıp keyfinizi kaçırmak istemediğimiz pek çok unsurla vaktinden önce yaşlanmak kaçınılmaz. Daha doğrusu kaçınılmazdı! İtiraf edelim ki, şehir hayatını da seviyoruz. Bu yüzden sizi hem bağırsaklarımıza, yani her şeyin başladığı yere yatırım yapıp, hem de kendimizi izole etmeden yaşamak için Türkiye’nin ilk Pro-Postbiyotiği Satylia ile tanıştırmak istiyoruz!

Satylia

İçeriğindeki Üç Silahşör sayesinde dengesiz beslenme ve bu dengesizliğin tüm hasarına nokta koyabileceğiz:

Hafnia alvei HA4597™ : Hafnia alvei HA4597™; normal bağırsak florasının bir parçası olarak insanların sindirim sisteminde bulunan bir bakteridir. Hafnia alvei HA4597™, etki mekanizması bilimsel olarak tanımlanmış ve anlaşılmış bir probiyotik. Mikrobiyotamızın da bir parçası olan, probiyotik Hafnia alvei HA4597™, vücudun ürettiği tokluk hormonu alfa-melanosit uyarıcı hormona oldukça benzeyen ve onun gibi davranan kazeinolitik peptidaz B proteinini üretir. Sindirim sisteminin ve tokluk duygusunun bir parçası olan bu protein, bağırsaklardaki alfa-MSH reseptörlerine tutunur ve tokluk sinyali üretir. Bu tokluk sinyali bağırsaklardan çıkıp kan ve sinir yoluyla merkezi sistemine ulaşarak beyinde doyma duygusunu doğal yoldan destekler. İştahı kapatır.

Çinko: Çinko; karbonhidrat, protein, yağ gibi büyük moleküllü besin öğelerinin metabolizmasına yani vücut tarafından işlenmesine, kullanılabilir hale gelmesine katkıda bulunur. Sağlık için de büyük önem taşıyan Çinko; metabolizmanın ve bağışıklık sisteminin sağlıklı çalışması için oldukça gerekli bir mineraldir.

Krom: Krom; karbonhidrat, protein, yağ gibi büyük moleküllü besin öğelerinin metabolizmasına yani vücut tarafından işlenmesine, kullanılabilir hale gelmesine katkıda bulunur. Krom, vücut tarafından üretilmeyen temel bir mineraldir, beslenme yoluyla vücuda alınır ve sağlıklı bir insanın vücudunda pek çok metabolik süreçte rol oynar. Dengeli bir beslenme genellikle vücuda doğru miktarda krom sağlar. Bununla birlikte, yüksek oranda işlenmiş ürünler içeren zayıf beslenme tercihleri vücutta krom eksikliğine neden olabilir. Çinko ve krom bir arada sinerjik etki göstererek, artmış olan iştah duygusunu bastırmaya destek olur.

Satylia

Genç, Fit, Sağlıklı: Pro-Postbiyotik!

Sindirim sistemimiz, pek çoğu bakteri olan 100 trilyon mikroorganizmaya ev sahipliği yapıyor. Kısa zincirli yağ asitleri, amino asitler ve metabolitleri, vitaminler, poliaminler ve sekonder safra asitleri gibi bağırsak bakterileri tarafından üretilen metabolitler yani postbiyotikler, bağışıklık ve sindirim sistemlerinin desteklenmesine yardımcı oluyorlar.

Satylia, Krom, Çinko ve Hafnia alvei HA4597™ içerikleriyle ikinci beynimiz ve dengeli beslenmemiz için ihtiyacımız olan tüm desteği sağlarken, Türkiye’nin ilk Pro-Postbiyotiği olarak tokluk hissimizi ve doyma duygumuzu geri kazanmamız için de var gücüyle çalışan bir takviye!

Ödüllü İçerik.

Satylia’nın beslenme konusuna temelden yaklaşma prensibi elbette pek çok kez ödüllendirilmiş. 2018 yılından beri Avrupa’da kullanılan ürün, “Yılın En İyi İçeriği”, “Yılın En İyi Probiyotiği” ve “Yılın En İyi Gıda Takviyesi” ödüllerinin sahibi… 

Fransa’da bilim insanları tarafından geliştirilen Satylia’nın arkasında ise uzun yıllardır güvendiğimiz Abdi İbrahim – İnoliva bulunuyor. Koruyucu, fonksiyonel ve bütüncül tıp pratiklerinin yaşamımızda her geçen gün daha fazla yer aldığı bu dönemde, “tüketici sağlığı ürünleri” ile sağlık sektöründeki liderlerden olan bu markanın “Dengesiz beslenmeye nokta!” sözüne güveniyoruz. Esas ödül ise bağışıklık sistemimize ve metabolizmamıza verilecek gibi görünüyor…

Onarım Başlasın!

Bazen büyük değişimler için hayatımızı kökünden değiştirecek karmaşık adımlar atmamıza gerek kalmaz. Bu değişim de tam olarak onlardan biri olacak. Biz farkına bile varmadan içerde pek çok hasarın onarımını teslim edeceğimiz bir yardımcımız var artık.

Bugüne kadar belki siz de bizim gibi, doyma duygusunu ve tok olduğumuz anlarda bile kabaran iştahı, yalnızca bir duygu durumu veya alışkanlıktan ibaret sanıyordunuz. Beslenme konusundaki her olgunun salt irademize bağlı olduğu baskısı içindeydiniz. Satylia, beslenmeyi dengeleyen içeriğiyle tokluk konusundaki soru işaretlerimize gerçekçi cevaplar ve etkisi kanıtlanmış çözümler sunuyor.  

Bunun yanında, bağırsak floramızın yararına atacağımız her adım bir yatırımdır. Duygularımızın, ruh halimizin bile kaptanı olan bir organdan bahsediyoruz.

Bir adım attığımızda, bize doğru on adım koşan bir sistem. O adımı atmaya, hemen yarın Türkiye’nin ilk Pro-Postbiyotiği Satylia ile başlayabiliriz, yatırım tavsiyesidir!