Neden üçünü de aynı başlığa sığdırdım diyecek olursanız söylemeliyim, bu üç konuda da çok iddialı bu yeni mekan. Tecrübeyle sabit; iddialarında hiç de haksız değiller!

Konum

sixty beans
Sixty Beans

Nişantaşı’nda Ihlamur Yolu Sokak’ın yeni sakini Sixty Beans, sokağın nabzını tutabileceğiniz dış kısmı, seyircileri karşısında performans sergileyen kulaklıklı Beethoven resmi ve şık oturma alanlarıyla Nişantaşı’nın en farklı mekanlarından biri olmuş. Kahve, yaratıcılık ve Beethoven üzerine bir konsept var. Bir duvarda Beethoven’ı bu yüzden görebiliyoruz. Tasarımın oldukça orijinal olduğunu söyleyebilirim Üstelik yediğim ve içtiğim şeyler de inanılmaz lezzetliydi.

image61
Sixty Beans

Kahve konusunda gerçekten çok başarılı ve bilgililer. Hiçbir şey yemeseniz bile kahve içmek için şüphe etmeksizin gelebileceğiniz bir yer burası; ancak bence enfes krep ve galetlerini denemeden gitmeyin! Özellikle mozzarella domates ve pesto sostan oluşan galette caprese ve somon füme ile otlu kremadan oluşan norwegian galet çeşitleri harikaydı! Galetler Türkiye’de ilk kez burada yapılıyor, kaynağı Fransa. Hamuru karabuğday ile hazırlanıyor ve tuzlu içeriklerle sunuluyor. Karabuğday çok doğal ve sağlıklı bir besin olduğundan oldukça da hafif. Nutellalı dondurmalı, tereyağ şeker limonlu, karamelli ve karamelize elma dilimleri olan krep çeşitlerini, brownie, tiramisu ve cheesecake gibi tatlılarını da unutmamak lazım. Bahsetmeden geçemeyeceğim, buranın bir de geniş bir asma katı var. Nişantaşı’nın keşmekeşinden sıkılanlar için rahat bir çalışma ortamı vaat ediyorlar.

Mutlaka uğrayın!

Sixty Beans Adres: Teşvikiye Mah. Nişantaşı Ihlamur Yolu Sok. No:23A Şişli / İstanbul