Tüm aile üyelerinin özenle hazırlanmış bir sofra etrafında buluştuğu, neşeli hikayelerin ve bolca kahkahanın eksik olmadığı Ramazan bayramı, her sene şüphesiz ki beraberinde birbirinden keyifli seyahat planlarını da getirir. Mesafeler aşılır, herkesin içinde beliriverir aynı duygular: aile sıcaklığı, sevgi, samimiyet. Anneye, babaya, kardeşlere iyice doyduktan ve #entatlıziyaret’imizi gerçekleştirdikten sonra atarız kendimizi dönüş yoluna, ancak bu sefer içimizde farklı bir mutluluk, farklı bir sıcaklıkla. Bu sebeple her yıl, bayram yaklaşırken heyecanlı bir bekleyiş alır her birimizi. En güzeli ise, paylaşmak, ortak olmaktır tüm heyecanlara. Gelin, heyecanımızı paylaşalım bu bayram!

Bayrama Yaklaşırken: Çikolata Kokan Buluşmalar

Bayram deyince sizin de içinize bir mutluluk dolmuyor mu? Kimimiz uzun süredir göremediği akrabalarıyla bir araya gelip güzel sohbetler ettiği anları getirir aklına, kimimizin gözünde cıvıl cıvıl ve yepyeni kıyafetleriyle etrafta koşuşturan neşeli çocuklar canlanır, kimimiz ise sofralardan eksik olmayan çikolataları düşünür bayram deyince; ama şüphesiz, her birimizin içini büyük bir sevinç doldurur.

Günün ilk anından, sevdiklerimizle bir araya gelmek için heyecanla yola çıktığımız o ilk andan başlayalım. Yoğun iş temposunun içinde geçen günlerin ardından heyecanla planladığımız #entatlıziyaret’i hayata geçirmenin vakti gelir ve çoğumuz yollara atarız kendimizi. Biz keyifli yolculuğumuzu bitirip ulaşmayı iple çektiğimiz noktaya vardığımızda, bir de sevdiklerimizin arkasında olduğu o kapı açılıp da kocaman gülen yüzler tarafından karşılanınca, bizden mutlusu yoktur o an!

Kucaklaşmaların, “Çok özlemişim”lerin ve araya giren bunca zamanı kapatmak üzere bir hevesle oturup anlatılmaya başlanan hikayelerin sonu gelmez. Sokak sokak dolaşıp her kapıyı çalan minikler ellerinde bolca çikolatayla geri döndüğünde, oyunlarına ortak olur, bir tane de biz koyarız avuçlarına. Aile büyüklerimizin elini öpmek, ailenin küçükleriyle oyunlar oynamak, bir sebepten dargınsak barışmak, bolca gülmek ve sarılmak… Samimiyete dair ne varsa oradadır o an.

Günün en güzel anlarından birine gelir sonra sıra; dışarıdan bakan biri, yalnızca hep birlikte sofraya oturan bir aile gördüğünü söyleyebilir ancak aslında olan, uzun süre sonra bir araya gelmiş olmanın coşkusunu taşıyan aile üyelerinin arasındaki o görünmez ve güçlü bağ, eşi benzeri bulunmaz bir samimiyet duygusu, içtenlik ve şefkatin sarmasıdır etrafı. Birbirinden lezzetli yemekler bir bir getirilirken sofraya, her anlatılan hikayede aile bağlarının önemini yeniden anlar, aslında mesafelerin ve uzaklığın, sevginin yanında ne denli önemsiz kaldığını hissederiz.

Bu bayram, sevdiklerimizle buluşmanın tadını doya doya çıkaralım hep birlikte. İnanın, onlarla geçirdiğimiz her an çok değerli. Bu anları unutulmaz kılmak için, evlerimize Ferrero Rocher’ler ile ışıltı katalım; tatlı yiyelim, tatlı konuşalım! Yüzlerimizden gülücükler eksik olmasın, bolca çoğaltalım sevgiyi. Herkese iyi bayramlar!

banner-imp