Lara Tuksal’ı sizlere kısaca şöyle özetleyebilirim: “Bana ilham veren bir kadın.” Ne zaman bir videosunu izlesem mutlaka hayatımda bir yerlere dokunuyor ve oranın iyileşmesini hızlandırıyor. Kendisi nefes koçu ve youtuber. Aynı zamanda mindfulness, transandantal meditasyon ve reiki alanlarında eğitim alıyor. Onu, Youtube kanalı sayesinde tanıdım ve hiç bırakmadım. Şimdi de ilk kitabı olan “Tut Elini” ile kendi geleceğimizin şu an elimizde olduğunu ve cesur olup elimizi tutmamızı söylüyor.

Tut Elini, Lara Tuksal | Fotoğraf: Youtube

Lara Tuksal Kimdir?

Lara Tuksal, Boston Üniversitesi İşletme-Otelcilik bölümünden mezun. Hayatı bir anda sağlık sorunu sebebiyle değişiyor. Kendisi bu sağlık sorunu sürecinde nefes terapisi yolculuğuna çıkıyor ve bu süreçten sonra farklı kişisel gelişim eğitimleri alıyor. Sonrasında da transformal nefes terapisti oluyor. 

Youtube kanalında paylaştığı hayata dair çok güzel videolarla takipçilerine ulaşıyor. Aynı zamanda “Flov Studio İstanbul” un ekibinde yer alarak meditasyon eğitmenliği yapıyor. Flov Studio’da nefes, meditasyon, yoga ve workshoplar yer alıyor. İstanbul’da yaşayanlar için güzel bir öneri olabilir.

Lara Tuksal’ı uzun zamandır takip ediyorum. Tesadüfen buldum ve bırakmaya da hiç niyetim yok. Öyle güzel bir enerjisi var ki bana çok iyi geliyor. Naif konuşması, ses tonu… Sakinliğini videolarını izlerken hissediyorsunuz. Çok şey öğrendim hayata dair ve daha fazla öğrenmeye açığım. Kişisel gelişimle ilgileniyorsanız videolarına mutlaka göz atın derim. Bir de ilk kitabı olan “Tut Elini” kitabına bir şans verin. Belki de kitap size hayata dair bir şans veriyordur. Neden olmasın ? Şimdi biraz kitap hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz ?

Lara Tuksal’ın İlk Kitabı: Tut Elini

youtube play youtube play

“Tut Elini” kitabını ilk gördüğümde çok heyecanlandım. Genelde Youtube kanalında videolarını izlediğim için elimde böyle kalıcı bir kaynağın olması beni inanılmaz mutlu etti. Tut Elini aslında okuyuculara yol gösteren bir kılavuz. Okuduktan sonra tekrar tekrar elinize alıp göz atacağınızdan eminim. Kitap 9 haftalık bir programdan oluşuyor. Dokuz haftanın sonunda yaşamınızı yeniden şekillendirebilir ve bu şekillenmenin sonunda kendiniz, de dönüştürerek hayallerinize yeni bir kapı açabilirsiniz. Kitapta yer alan haftalık programları ben sizler için özetledim. 

  • 1.hafta : Zihnini Sakinleştirmek
  • 2. hafta : Kalbin Zihni ve Saklı Hafıza
  • 3.hafta : Dengede Kalarak Gözlemleyen Gözlerle İzlemek
  • 4. hafta : Koşulsuz Sevgi 
  • 5. hafta : Birlik Sevgisi ve Empati
  • 6.hafta : Af Vermek
  • 7.hafta : Bilge Bedende Yaşayan İstekler
  • 8.hafta : Korkuyle Hareket Eden Cesur Beden
  • 9.hafta : Kitaptan Sonra

Kitabın içeriğinde yer alan bu dokuz haftalık program hakkında detay vermeyi özellikle istemiyorum. Okuduğunuzda kendi tecrübelerinizle kendiniz yorumlayın istiyorum. Kitabın girişinde yani bu haftalık programlardan önce Lara’nın yolculuğuna şahit olacaksınız. Dönüşüm hikayesini okuduktan sonra ise haftalık programlara başlayabilirsiniz.  Keyifli Okumalar !

Kapak Fotoğrafı: Instagram.com/mavibirdaktilo

İlginizi çekebilir: Biblio Magger’dan Satır Aralarında Mindfulness