Hepimiz kahve içmeye, içtiğimiz kahvenin fotoğraflarını çekmeye, muhabbetimize kahvenin eşlik etmesine bayılıyoruz. Karaköy civarında 10 küsür kahve önerisi okumuşsunuzdur. Bu sebeple size ara sokakta karşınıza çıkacak yeni bir soluk önerelim. Gümüşsuyu’nda, Askeri Hastane’nin tam karşısında bulunan Twins Coffeee Roasters iki arkadaş tarafından açılmış. Civardaki tek kahve dükkanı olması özelliğiyle krallığını ilan etmiş durumda. İçeriye girdiğinizde “Wow, cool bir yere geldim sanırım!” dedirtiyor. Ne zaman girseniz nu jazz bir sound duyacaksınız.

Konum

twins8
Twins Coffee Roasters
twins7
Twins Coffee Roasters

Dükkanın önünde banklar var. Hemen yanında da sandalye ve masalar. Yandaki masalarda oturmak isteyenlere küçük bir tavsiye, migren sorununuz varsa tercih etmeyin çünkü yazın bile çok rüzgarlı oluyor. Ben içerde camın önündeki masayı öneririm. Mekanın içi huzurlu, sakin; hafta içi özellikle 12-3 arası oldukça kalabalık oluyor. Özellikle hastaneden öğlen yemeğine çıkmış önlüklü doktorlar görebilirsiniz, yani mekan farklı bir bakış açısıyla doktor tavsiyesi diyebiliriz.

twins11
Twins Coffee Roasters

İçeceğiniz birkaç kahveden sonra termos hediye ediyorlar. Instagram hesaplarında bu termosla dünyanın her yerinde çekilmiş fotoğrafları göreceksiniz.

twins6
Twins Coffee Roasters

Gelelim kahvelerine… Birkaç kez baristaları değişti ancak kahvelerinin tadı aynı. 20 küsür kahve dükkanı da deneseniz de içeceğiniz en iyi Americano’yu burada içeceksiniz. Ancak ben kahvemi kendim getiririm derseniz sizin için çekiyorlar. Su bardağında kahve içmeyi sever misiniz bilmem, su bardağında içebileceğiniz gibi fincan çeşitlerinden kendiniz de seçebiliyorsunuz. Kahvenin yanında taze çikolatalı kruvasanları var.

twins4
Twins Coffee Roasters
twins3
Twins Coffee Roasters

İçeceğiniz her lattede latte art göreceksiniz. Profesyonel bir baristaları var. Tatlıseverlere caramel latte’yi önerelim. İçeride zaman zaman bazı yenilikler oluyor. Tasarım kupalar, çantalar, kırtasiye malzemeleri sattıkları bir rafları, bunun dışında bir de kahve barının hemen altında kitaplıkları var.

twins5
Twins Coffee Roasters

Gümüşsuyu Şubesi: Gümüşsuyu Mah. Miralay Şefik Bey Sok. 1/A, Gümüşsuyu, Taksim, Beyoğlu / İstanbul

İzmir Şubesi: Kültür Mah. Cumhuriyet Blv. No:151/B, Konak / İzmir