Karşınızda vintage ve antika sevgisi olanlar için özel bir liste! İşte İstanbul’da en sevdiğim antikacılar ve vintage dükkanlar:

İstanbul’un En İyi Bit Pazarları, Vintage Dükkanları ve Antika Sokakları

Kadıköy Antikacılar Sokağı İstanbul’da Antikacılar

Kadıköy Antikacılar Sokağı

Antikaseverler için paha biçilemez bir sokak olan Kadıköy Antikacılar Sokağı’nda en iyi müzayedelerde görebileceğiniz parçaları bulabiliyorsunuz. Başta Fransa ve Viyana olmak üzere; koltuktan sürahiye, masadan yatak başına Avrupa’dan gelen yüzlerce ürün burada sergileniyor.

İlginizi çekebilir: Mutlaka Keşfedin: İstanbul’un 10 Semt ve Bit Pazarı

Feriköy Bit Pazarı (Bomonti Antika Pazarı) İstanbul’un En iyi bit pazarları

Feriköy Bit Pazarı (Bomonti Antika Pazarı)

Pazar günleri Feriköy, Bomonti’de kurulan bu antika pazarında eski plaklardan kahve fincanlarına, gözlüklerden otomobil aksesuarlarına kadar her şey var. Burası antika sevenler için bir cennet!

Instagram: @ferikoyantikapazari

İlginizi çekebilir: Gülfem Karcı’dan “Bomonti/Feriköy Antika Pazarı: Harika Bir Pazar Programı”

Tekten Optik Sirkeci Vintage Gözlük

Tekten Optik - Vintage Gözlükçü

Sirkeci’de Doğubank’ın tam yanında bulunan Şah Han’da yer alan Tekten Optik, bir vintage gözlük cenneti. Buranın sahibi Mehmet bey size güler yüzüyle çay ikram ederken siz de onlarca güzel gözlüğün arasında kaybolacaksınız.

Instagram: @tektenvintage

İlginizi çekebilir: Lisya Kalma’dan Sirkeci’de 6 Saat: Tekten Vintage Optik ve Can Oba Restaurant

Karaköy Junk

Karaköy Junk

Aslı Atamer’in yurtdışı ve yurtiçinden topladığı parçalardan oluşan bu dükkanda kendinizi kaybetmeniz çok mümkün. Kadife koltuklarıyla sizi başka bir döneme götüren dükkanda her şey var; daktilolar, vintage berber eşyaları, oyuncaklar, retro saatler… Antika arıyorsanız, buraya mutlaka uğrayın derim.

Çukurcuma

Çukurcuma

Çukurcuma’ya İstanbul’un bohem tarafı diyebiliriz. Bu semtte antika mobilyalardan ikinci el kitaplara, vintage çanta, ayakkabı ve elbiselere kadar onlarca parça bulabilirsiniz. Benim buradaki favori antika dükkanlarımdan bir tanesi ünlü markaların ikinci el çantalarını satan IDEA. Bunların hepsine ulaşmak için önümüzdeki günlerde bir gün Çukurcuma’yı keşfe çıkmanız yeterli.

Konum için tıklayın.

Üsküdar Antikacılar Sokağı

Üsküdar Antikacılar Sokağı

Üsküdar’da Selami Ali Mahallesi Görümce Sokak’ta her cumartesi açılan bit pazarı antikaseverler için farklı bir alternatif olabilir. Tarih kokan bir sokakta birçok özel parça bulabilirsiniz. (Üsküdar’da bir de antikacılar çarşısı var; büyük parça arayışındaysanız orası doğru adres olabilir.)

İlginizi çekebilir: MimarcaSanat’tan “Mimarca Detay; Üsküdar Antikacılar Sokağı”

Horhor Antikacılar Çarşısı

Horhor Çarşısı Antika

Aksaray’da bulunan Horhor Antikacılar Çarşısı 200’ü aşkın antikacı dükkanıyla İstanbul’un (hatta belki Türkiye’nin!) en büyük antikacı çarşısı. Horhor’da Osmanlı ya da Avrupa işi özel mobilyalar ve çeşit çeşit antika eşyalar bulunuyor.

Özetle, İstanbul’da harika antikacılar ve vintage dükkanlar bulunuyor. Bunları keşfederek yaşadığınız şehri çok daha fazla sevebilirsiniz!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN