Pinhani’nin son albümü Canlı Yayın’ın “Ya Sen Olmasaydın” şarkısının klip çekimindeydik.

pinhani – kamera arkasi

Güzel bir Cuma sabahında Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yakınlarında bir sitede çekim ufaktan başlamışken; klipteki ana karakterlerden biri olan, Kavak Yelleri’nden de bildiğiniz Didem İnselel ve grubun solisti Sinan Kaynakçı’yla beraber sete vardık. Pinhani’nin üyeleri sırayla sete ulaşırken; videoyu kurgulayan, aynı zamanda yöneten İmre Haydaroğlu, çocuk oyuncu Doruk ve baba rölünü oynayan Çağrı Şensoy’un yer aldığı araba sahnelerinin çekimlerini sonlandırmaktaydı.

Ekip tamamlanıp, sohbete dalıp konu konuyu açmışken, yönetmenin talimatıyla hepimiz Didem ve Çağrı’nın ilk sahnesinin çekimlerinin yapılacağı alana geçtik.

pinhani – kamera arkasi

Hamile eşinin karnını seven heyecanlı babayı oynayan Çağrı ve Kavak Yelleri’nde 12 ay hamile rolünde doktora yapmış olan Didem’in çimlerin üzerine bir güzel kurulmuş hallerinin ardından ikinci sahnede ikiliyi doğmuş bebekleriyle evin bahçesinde mutlu aile tablosunu ölümsüzleştiren, bir sonraki sahnede ise oğulları Doruk’la bahçede koşturup, yakalamaca oynarken sahnelendiler.

pinhani – kamera arkasi

Yeni çekim öncesi verilen molada sohbetin ana başlığı tabii ki Gezi Parkı olaylarıydı. Hiç durmayan çay, kahve, yemek, kurabiye akışı için “prodüksiyon”a ayrıca çok teşekkürlerimi iletmek isterim.

En son albümleri “Canlı Yayın”ın yeni klibini, konserlerde hayranları tarafından en çok istenen parçalardan biri olmasından dolayı “Ya Sen Olmasaydın”a çektiklerini belirten grup elemanları, talep varken hayranları kırmak olmaz dediler.

Molayı daha fazla uzatmayıp güneş batmadan çekimlerin bitmesi gerektiğini hatırlatan İmre’yle yeni sahne için hazırlıklar yapıldı.

pinhani – kamera arkasi

Sıradaki çekimde karı koca arasında yaşanan hararetli bir tartışmayı canlandıran Didem ve Çağrı rollerinin hakkını sonuna kadar verdiler. Çekim olduğunu bilmeyenlerin kavga sandığı bizim ise gülmekten öldüğümüz bu sahneyi kazasız bir şekilde atlatabildik.

Görsel olarak klipte yer almamalarına rağmen; Pinhani’nin tam kadro sette bulunuyor olması bence yaptıkları işe ne kadar önem verip, özen gösterdiklerini gösterir.

pinhani

Bir çok video gibi bu klibin de İmre’nin yönetmesinin en büyük nedeni ise; Pinhani’nin onunla önceden çalışmış olmasının yanı sıra, grup üyelerinin ortaya çıkacak işin güzel bir şey olacağına güvenmeleridir.

Bu kadar detay verdikten sonra sıra klibin bitmiş halini izlemekte…

Çocukların olaylarda ne kadar çok etkilendiklerini bu video sayesinde bir daha hatırlamış olduk.

Misafirperverlikleri, güleryüzleri ve cana yakınlıkları için yönetmen ve ekibine, rol alan oyunculara, Pinhani üyeleri ve menajerine, hoş sohbetleri ve keyifli dakikalar için çok teşekkür ederiz.

Bir de şarkıyı Pinhani’nin 25 Ekim’deki Hayal Kahvesi konserindeki canlı performansından dinleyin.