Nefes almanın, pozitif düşüncelere yoğunlaşmanın ve bedeninizi çalıştırırken zihninizi arındırmanın en kolay ve en rahatlatıcı yollarından biri yoga… Kendinize iyi bakmak için ajandanızı şehirdeki yoga etkinlikleriyle doldurmaya ya da önümüzdeki tatilinizi bir yoga kampında geçirmeye ne dersiniz?

SSM’de “Müzede Yoga” ve Yoga Dersleri

yoga – ssm

Fotoğraf: artfulliving.com.tr

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), geçtiğimiz yıl olduğu gibi, yazı bir kez daha ücretsiz yoga dersleriyle güzelleştiriyor. Cihangir Yoga işbirliğiyle gerçekleşen etkinlik her seviyeye açık. Sabah 8.30 – 9.45 saatleri arasında, güneşin kavurmadığı o serin saatlerin tadını İstanbul Boğazı’nın yanı başında, şehrin en güzel yeşil alanlarından birinde çıkarmak isterseniz, hep birlikte nefes almak için Emirgan’a koşun. 6, 13, 20 ve 27 Ağustos sabahları katılabileceğiniz ücretsiz yoga derslerinin ardından, Sakıp Sabancı Müzesi’nin zengin koleksiyonunu incelemeyi ve “Görünenin Ötesinde Osman Hamdi Bey” sergisini ziyaret etmeyi unutmayın!

37270830_10157026900307137_4216690756821188608_o

Fotoğraf: facebook.com/cihangiryoga

SSM‘de Cihangir Yoga işbirliğiyle gerçekleşen bir diğer ücretsiz yoga etkinliği ise 27 Temmuz‘daki “Chris Chavez ile Müzede Yoga!“. Her yıl düzenlenen ve artık heyecanla beklenen bir geleneğe dönüşmüş olan bu buluşma, bir kez daha Chris Chavez‘i yogaseverlerle muhteşem bir Boğaz manzarasında, ağaçların gölgesinde bir araya getirecek. 18.30 – 20.00 saatleri arasında her seviyeye ve herkese açık olan etkinlik, cuma gecesinde tüm haftanın yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacak.

Swissôtel Sultan Park’ta Yeni Ay Yogası

yoga – swissotel

Fotoğraf: biletix.com

Yeni Ay, yeniden doğuşun ve yeni başlangıçların simgesi… Yeni Ay yogası ise, bu özel günün enerjisini hayatımızda gerçekleştirmek istediğimiz değişimler için cesarete, ilhama, bizim dışımızda gerçekleşen değişimlere ayak uydurma esnekliğine ve kendine güvene dönüştürmek için birebir. Yeni Ay’a özel bir dinlenme seansı olan Yeni Ay Yogası / New Moon, Nihan Hantal’ın rehberliğinde yaz boyunca keyifli bir etkinlik olarak Swissôtel’in yemyeşil bahçesi Sultan Park’ta sizi bekliyor. 1000’den fazla dev ağacı içinde barındıran bu muhteşem korunun yeşilinin ortasında, Yeni Ay ile birlikte güneşin battığı dakikalarda kendi bedeninizde yeniden doğun! Etkinliğe katılmak için önümüzdeki Yeni Ay tarihlerini, 9 Ağustos, 6 Eylül ve 9 Ekim’i ajandanıza not edin ve yerinizi bir an önce ayırın.

Parklarda Yoga

yoga – parklar

Fotoğraf: facebook.com/Yoga-ve-Doğa-574272989320852

Sizin gibi yogayla tazelenenlerle bir araya gelmek, hafta sonunuza zinde başlarken bir yandan da sosyalleşmek için şehrin farklı parklarında neredeyse her hafta sonu gerçekleşen yoga etkinliklerini de takip edebilirsiniz. Dört yıldır ücretsiz olarak düzenlenen bu yoga toplaşmaları, güne toprakla, rüzgarla, güneşle başlamanıza, ardından piknik ve sohbetle yeni insanlar tanımanıza ve sevdiklerinizle keyifli bir hafta sonu geçirmenize yarıyor. En son geçtiğimiz pazar günü Maçka Parkı’nda gerçekleşen etkinliğin sonraki yer ve zamanlarını Facebook’taki Yoga ve Doğa sayfasından takip edebilirsiniz.

Bozburun Eylül Yogası Kampı

18672880_10155354328532767_8896136547342960000_o

Fotoğraf: cetincetintas.com

Gelelim şehirden tamamen uzaklaşmak, şehir yaşamının stresinden ve iş dünyasından tamamen soyutlanmak isteyenler için önerilere… Eylülün yumuşayan enerjisini, sabah-akşam yin & yang yoga dersleri, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarla sohbet ve paylaşımlar ve Ege’nin her şeyden uzak bir cennet köşesinde kendiniz ve bu anı paylaşacağınız bir grup insanla baş başa kalmak için Çetin Çetintaş ve Devrim Akkaya’nın düzenlediği Eylül Yogası Kampı’na katılabilirsiniz. Ulaşımın yalnızca deniz yolu ile yapıldığı, internetin bulunmadığı Bozburun’daki Kocabahçe Glamping’de kampta, çadırda ya da bungalovda konaklayacak, vejeteryan yemeklerle beslenecek ve bol bol yüzü kuşları dinleyeceksiniz. Kontenjanın sınırlı olduğu bu yoga kampı, 30 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek; kaydınızı yapmak için acele edin!

Ovabükü Datça Yoga Kampı

32162157_1732934900133593_1980190458457882624_o

Fotoğraf: ifeelyoga.com

Bir diğer yoga kampı ise 26-30 Eylül tarihleri arasında Ovabükü Datça’da gerçekleşiyor. Dört günlük yoga ve dans meditasyonu programını yüzme ve güneşlenmeyle birleştiren bu programın bir gününde Knidos antik kentinde yoga yapabilir, bir diğer gününde Datça’nın muazzam koylarını özel bir tekne turuyla gezebilirsiniz. Zaten mavisi ve yeşiliyle oldukça çekici olan Datça’da gerçek anlamda rahat nefes alacağınız, yeni dostluklar kuracağınız ve meditasyonla arınacağınız bir tatili kaçırmayın.

Tadım Yoga

Bu yenilenme yolculuğunda kendinize sağlıklı beslenerek de iyi bakın: Yoga sonrası bedeninizi zinde tutmak için Tadım’ın Çiğ Kuruyemiş ve Kuru Meyve ürünlerini yanınıza almayı unutmayın!