Sakin, huzurlu bir ortam ve harika ev yemekleri için mükemmel bir adres Zeytin Yemek Evi.

Konum

image
Zeytin Yemek Evi

Bahçelievler’de 11 yıllık bir işletme olan Zeytin’in sahibi Selma Hanım bütün yemekleri kendisi yapıyor. Ufacık bir yer burası. Şöyle 4-5 masalı sıcak mekanlardan. Güzel havalar için bahçesi de var. Üstelik ara sokakta yer aldığı için şehrin gürültüsünden uzak, rahatça yemek yiyebileceğiniz bir yer

Zeytin’in diğer mekanlar gibi klasik bir menüsü yok. Her gün farklı çeşit yemek çıkıyor. Artık müşterileriyle aile gibi oldukları için istediğiniz yemekleri hemen ertesi gün yapabiliyor Selma Hanım.

image
Zeytin Yemek Evi

Menüye göz atmak gerekirse: Çorba, 4-5 çeşit ana yemek, zeytinyağlı yemekler, yoğurtlu salatalar ve son olarak da tatlı çeşitleri. Bizim favorimiz beşamel soslu tavuk ve mantı oldu. Zeytinyağlı karışık tabağındaki çeşitler de birbirinden güzeldi. Tatlı olarak bugün birçok yerde görmeye alışkın olduğumuz trileçe diğerlerinden çok farklı ve güzeldi.

Zeytin hem midenize hem de cebinize hitap eden bir yer. Fiyatları diğer yerlere kıyasla çok daha uygun. Ortalama 10-15 liraya kendinizi evinizde hissederek yemek yiyebileceğiniz bir yer. Ayrıca sipariş üzerine de istediğiniz şeyleri yaptırmanız mümkün.Yolunuzu Bahçelievler’e düşürmek için mükemmel bir sebep!

 Zeytin Adres: Kocasinan Mah. Çalışlar Cad. Ressam Namık İsmail Sok. No:23/2 Bahçelievler / İstanbul – (0212) 554 85 00