Hafta sonu, sınav için Ankara’ya gittim. Normalde bürokratik ve soğuk bulduğum Ankara, bu kez gözüme güzel gözüktü. Uzun süredir merak ettiğim, sosyal medyada görüp keşke ziyaret edebilsem dediğim mekanlardan birini keşfetme fırsatı buldum. İşte Paper Roasting Coffee & Chocolate…

Paper Roasting Coffee & Chocolate, Bestekar Sokak Çankaya’da. Ankara’nın kalbinin attığı yerlerden birinde, güzel bir sokağa konuşlanmış. Oldukça geniş ve ferah bir alana kurulmuş. Bir kere girdiğiniz an güleryüzle karşılanıyorsunuz. Alt kısımdaki masalardan biri yerine, iki üç merdivenle yukarıdaki geniş paylaşım masası veya duvardaki resmi görebileceğiniz koltuklu rahat kısma yerleşmek mantıklı geliyor bana. Self servis sistemiyle çalıştıkları için bar kısmına gidip, siparişinizi seçmeye çalışırken, kahvelerin nasıl hazırlandığını görebilmek de güzel.

Mis gibi kahve kokları  eşliğinde geçirdiğiniz saatler, Ankara’nın kuru soğuğunu bile unutturacak sıcaklıkta ve huzuru da içinde. Buradaki çikolatalar el yapımı, nitelikli kahve çekirdekleri ile yapılan kahveleri lezzetli ve özellikle çalan müzikler epey keyifli. Bu arada sandviç çeşitleri, tatlı seçenekleri ve kruvasanları da denenesi. Ankara’da yaşıyorsanız zaten çoktan koşup gitmelisiniz; ama şehir değiştirenler de burayı keşfetmeli bence. Özellikle sabahları ayılıp, uzun uzun rahat koltuklarında kitap okumak, acıkınca hindi fümeli ve cheddarlı sandviç yiyip, üstüne de taze frambuazlı veya çilekli belçika çikolatası ile güne devam etmek için ideal bir mekan Paper. Mutlaka uğrayın!

Paper Roasting Coffee & Chocolate Adres: Bestekar Sok. No: 36A Çankaya / Ankara

 

Ankara’dan mekan önerilerine ihtiyacınız varsa Ankara’nın En İyi Kahvecileri yazısına göz atabilir ya da Keifi, Dr. Tea co. ve Kaktüs Smoothies & More yazılarına tıklayabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?