Hafta sonu sınav için Ankara’ya gittim. Normalde bürokratik ve soğuk bulduğum Ankara, bu kez gözüme güzel gözüktü. Uzun süredir merak ettiğim, sosyal medyada görüp keşke ziyaret edebilsem dediğim mekanlardan birini keşfetme fırsatı buldum. İşte Paper Roasting Coffee & Chocolate…

Konum

bu

Paper Roasting Coffee & Chocolate, Bestekar Sokak Çankaya’da yer alıyor. Ankara’nın kalbinin attığı yerlerden birinde, güzel bir sokağa konuşlanmış. Oldukça geniş ve ferah bir alana kurulmuş. Mekana girdiğiniz an çalışanlar tarafından güleryüzle karşılanıyorsunuz. Oturacağınız yere gelince, bana sorarsanız alt kısımdaki masalardan biri yerine, iki üç merdiven çıkın ve yukarıdaki geniş paylaşım masasına veya duvardaki ilgi çekici resmi görebileceğiniz koltuklu rahat kısma yerleşin. Ben öyle yaptım. Ayrıca, self servis sistemiyle çalıştıkları için bar kısmına gidip siparişinizi seçmeye çalışırken kahvelerin nasıl hazırlandığını görebilmek de güzel.

Mis gibi kahve kokuları eşliğinde geçirdiğiniz saatler, Ankara’nın kuru soğuğunu bile unutturacak sıcaklıkta.  Buradaki çikolatalar el yapımı, kahveler nitelikli kahve çekirdekleri ile yapıldığından oldukça lezzetli ve özellikle çalan müzikler epey keyifli. Bu arada sandviç çeşitleri, tatlı seçenekleri ve kruvasanları da bence mutlaka denenmesi gerekenlerden. Ankara’da yaşıyorsanız zaten çoktan koşup gitmelisiniz ama şehir değiştirenler de burayı keşfetmeli bence. Paper Roasting Coffee & Chocolate; özellikle sabahları ayılıp, buranın  rahat koltuklarında uzun uzun kitap okumak, acıkınca hindi fümeli ve cheddarlı sandviç yiyip üstüne de taze frambuazlı veya çilekli Belçika çikolatası ile güne devam etmek için ideal bir mekan Mutlaka uğrayın!

Paper Roasting Coffee & Chocolate Adres: Kavaklıdere Mah., Bestekar Cd 36/A, 06680, Çankaya/Ankara

Instagram: @papercoffeechocolate

İlginizi çekebilir: Melike Büşra’dan “Ankara’da Gidilecek Mekanlar Bölüm 1: En İyi Kahveciler”