Art by Chance Ultra Kısa Film Festivali’nin bu seneki teması ‘Keşfet’. Dünyanın halka açık en büyük organizasyonlarından sayılan Art By Chance’in hedefi 22 ülke, 260 şehirde 1.5 milyar insana ulaşmak!

art by chance

2009 yılından beri Anbean tarafından düzenlenen Art By Chance; alanında profesyonel  jüri üyelerinden oluşmaktadır. Jüri üyelerinin seçtiği 30 saniyelik 25 film 2015 Ocak ayı itibariyle sokaklar, metro istasyonları, alışveriş merkezleri, sanat galerileri, müzeler ve havaalanı gibi kamusal alanlarda sürpriz bir şekilde karşımızda olacak.

Festival jürisinde; Walt Disney Studios eski başkanı Dick Cook, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri direktörü Johanna von Fischer, Tribeca Film Enstitüsü Sanatçı Programı Başkan Yardımcısı Ryan Harrington ve daha birçok uzman isim yer alıyor.

art by chance

MovieMaker Magazine tarafından En Cool Festival seçilen Art By Chance’in seçtiği filmlerin bu sene sergileneceği ülkeler arasında Avusturya, Belçika, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Litvanya, Malezya, Portekiz, Katar, Romanya, İspanya, Hollanda, Türkiye, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri bulunuyor.

Bu seneki festival  Türk Hava Yolları sponsorluğunda. Daha önceki kısa filmleri buradan izleyebilirsiniz.

ART BY CHANCE 5th Edition Participation Video from ART BY CHANCE on Vimeo.