Yılın ilk keşifleri Snob Street Food ve Markus Prime Ribs Society… Her ikisi de çok yeni ve bayıldığım mekanlar!

Bu yazı Ekim 2018’de güncellenmiştir.-

Snob Street Food Konum

Sosyal medyada açıldığını gördüğüm günün hemen sonrası kendimi Snob’un kapısında buldum. Let it snob yazılı duvarı, içerideki açık mutfak ve samimi atmosferi beni hemen kendine çekti. Bağdat Caddesi üzerinde, Caddebostan’da açılan Snob, sokak yemeklerinin en güzel halini sunan bir mutfak. Menüde ilk olarak çorba, muhammara, humus ve salata yer alıyor. İlk gittiğim gün karnıbahar çorbası ve muhammarayı denedim. Bir çorba en fazla ne kadar güzel olabilir sorusunun cevabını aldım diyebilirim, muhammara da aynı şekilde çok lezzetliydi. Belki iki, üç kişinin yiyebileceği bir tabağı tek başıma bitirdim! 🙂

Snob
Snob Street Food ve Markus Prime Ribs Society

Eh, bu daha ilk ziyaretti. Buraya tekrar gelip menüdeki enfes dürüm ve burger denenmeli dedim kendime ve hafta sonu arkadaşımı alıp yeniden koştum Snob’a. Biz burgerini denedik ama özellikle sucuk dürüm ve şaşlık dürümde epey aklım kaldı. Mısırla servis ettikleri burger enfesti! Masaya geldiği an çok iyi bir lezzetle karşı karşıya olduğumuzu anladık ama özellikle burgeri tattığımız ilk an arkadaşımla birbirimize bir bakışımız var, görseniz o her şeyi anlatırdı sanırım. Etin ağızda dağılışı, ekmeğin tazeliği ve bu ikisinin bütünlüğü karşısında epey şaşırdım. Bağdat Caddesi’nde harika bir mekan olmuş burası, Snob’a mutlaka uğrayın derim!

Snob Street Food: Instagram 

Snob Street Food Adres: Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:292 Kadıköy/İstanbul

İlginizi çekebilir: Çağla Meknuze’den “Neni Brasserie”

Markus Prime Ribs Society Konum

IMG_0978
Snob Street Food ve Markus Prime Ribs Society

Markus’u fotoğrafını gördüğüm ve o koca duvara vurulduğum an listeme ekledim, ilk fırsatta da kendimi Sanayi’de buldum. Maslak Oto Sanayi’nin içinde birkaç güzel mekan açılmıştı zaten ama burayı ilk kez gidip görme fırsatım oldu. Kapıdan girdiğimde Metallica’nın en sevdiğim şarkısı çaldığından mı, yoksa güleryüzlü insanlar ve nasılsınız sorusunun verdiği mutluluk mu bilmem ama Markus çok kısa sürede sevdirdi bana kendini. Masalardan birine yerleşip siparişimi verdikten hemen sonra etrafı seyre koyuldum. Laf olsun diye değil, gerçekten seyirlik bir mekan. Duvarındaki resim, geniş ve ferah atmosferi, açık mutfağı ve etraftaki huzur veren renkler ‘gerçekten İstanbul’da mıyım ben’ dedirtiyor insana. Dekoratif öğelerin güzelliğinden olsa gerek, burada kendinizi bambaşka bir şehirde hissetmeniz kuvvetle muhtemel.

Markus
Snob Street Food ve Markus Prime Ribs Society

Tüm bu düşünceler arasında mini boyunun bana az geleceğini düşündüğüm büyük boy kaburga burgerim geliyor. İlk ısırıktan sonrası zaten bende yok 🙂 Ancak mekandan çıkıp da üstüne düşünmek için zamanım olunca “vay be!” diyebildim. Yedi saat pişirilerek yapılan kaburga eti, burger ekmeği, sosu; her şey inanılmaz lezzetliydi. Menünün çoğunu kaburga oluşturuyor ama farklı seçenekler de mevcut.

Özellikle akşam saatlerinde uzun masalarda arkadaş toplantıları için ideal bir yer Markus. Küçük bir not, Sanayi’nin ikinci kısmında bulunan Markus’a metroyla gelmek isterseniz Sanayi durağı yerine Maslak durağında inin. Çok daha yakın ve kolay şekilde varabiliyorsunuz 🙂

Markus Prime Ribs Society: Instagram

Markus Prime Ribs Society Adres: Maslak Mahallesi, Atatürk Oto Sanayi Sitesi No:3 Sarıyer/İstanbul

İlginizi çekebilir: Melis Saygın’dan  “Markus Prime Ribs Society”