Çanakkale’yi hiç bilmeyenler için gece hayatına yönelik beklentilerinin çok da yüksek olmadığını düşünüyorum. Malum, burası her şey bir yana bir emekli şehri.🙂 Hal böyle olunca şehrin bir yanı çay bahçesinde çayını yudumlarken bir yanı da yurdun dört bir yanından gelen DJ’ler eşliğinde Çanakkale boğazına karşı eğlenceye dalıyor. O zaman hazırsak geldim, gördüm, eğlendim diyebileceğiniz mekanlara geçiyorum.

Çanakkale Eğlence Mekanları

Gergedan Bar

Açılışı Çanakkale genelinde favorim olan Gergedan Bar ile yapıyorum. Bana kalırsa muhteşem teras manzarasıyla açık ara önde. Mekan dört katlı, her katı ayrı bir zevk… İlk gittiğimde direk teras katında çıktım, o gün çıkan bir grup ya da dj yoktu. Buna rağmen mekan doluydu, Çanakkaleliler ağzının tadını biliyor. Arka planda çalan jazz, barmenin kokteyli çalkalama sesi, gelenlerin kahkahaları ve tabii ki muhteşem boğaz manzarasıyla ilk deneyimim oldukça keyifliydi. 

Gelelim ikinci ziyaretime, bu sefer açılışı kokteylle yapmak istedim. Oldukça fazla seçenek mevcut, ben tatlı meyve ağırlıklı bir tercih yaptım ve o da şovunu yaptı 🙂 Gergedan’da çoğunlukla Cuma, Cumartesi ve Pazar canlı müzik mevcut Instagram sayfalarından bir hafta öncesinde duyurusunu yapıyorlar. Takip ederek gitmenizi öneririm. Ben şimdiye kadar en çok smsmusicc ile eğlendim. Mekan tıklım tıklım doldu. Sanki home party’deymişçesine samimi ve keyifli bir ortam vardı. Not edin derim. Yazın terasın üstü açıkken gün batımında elinizde birbirinden fresh kokteyller ve canlı performanslarla iş çıkışı yorgunluğu diye bir şey kalmayacak. Bahsetmeden olmaz, kokteyl tercih etmeyenler için çok geniş bir bira menüsü de mevcut. Elbette yanında ballı hardallı enfes sosları ve karamelize soğanıyla hamburger ve çeşit çeşit kızartmaları da eşlik ediyor. 

Kapanışı her gecenin sonunda yaptığımız shotlarla yapalım istiyorum. Bir bakışsınız yeni bir grupla karşılaşmışsınız ve tepside shotlar size doğru geliyor. Geri çevirmek olmaz 🙂 Sahsına münhasır shotlar eğlencenin tam ortasında ya da gider ayak sizi bulabilir hazır olun. Bu da benden diyeceğiniz shotları keşfetmek için ısrarla barmenden isteyiniz! Boğaza indiğinizde barlar sokağı diye bilinen noktada dışarı taşan halkın sokakta dansa ve eğlenceye başladığı noktada Gergedana ulaştınız demektir. Gece 02:00’ye kadar her katıyla eğlence garantili.

Helix Eat&Drink

Helix’ten içeri girdiğiniz an boydan boya bir bar köşesi sizi karşılıyor. Birde buna live performance eklendiğini an değmeyin keyfe… Alanında çok iyi bir çok DJ burada çalıyor. “Atakan Girişgen“, “Utku Ulubay” , “Ali Bakır” ve “Deniz Kir” bunlardan sadece birkaçı… Kim bilir belki daha önce başka bir etkinlikte dinleme şansınız olmuştur ve yeniden dinlemek istersiniz. Çıkacak isimler Helix’in sayfasında önceden duyuruluyor. Ayrıca eğer ilk defa dinleyecekseniz de sayfadan performanslara ait kesitlere ulaşmanız mümkün. Mesela Ali Bakır’ı Cuma akşamı Helix’te dinleyip Cumartesi akşamı Gergedan’da eğlenirken elinde birasıyla yanı başınızda bulabilirsiniz çünkü Çanakkale böyle bir yer:) 

Çanakkale dendiğinde herkesin içinde ufak bir sempati duygusu uyanıyor eminim. Yalnızca tek bir hafta sonu şehirle kaynaşmanıza ve eğlenceye doymanıza yetecek. O zaman Truva Atı önünde buluşalım mı?

Kapak Fotoğrafı: Öyküm Pekşen

İlginizi çekebilir: Öyküm Pekşen’den Çanakkale’nin En İyi Kahvecileri