Akarsu Yokuşu, cıvıl cıvıl ortamı, meyhaneleri ve kafeleriyle Cihangir’de yürümeyi en sevdiğim iki yerden biri. Bu seferki keşfim ise, defalarca kez önünden geçmeme rağmen adım atmaya bir türlü fırsat bulamadığım, çok şık bir binanın tam altına ve mahallenin en güzel köşelerinden birine konuşlanmış Charter Pub!

Charter Pub Cihangir

Dışarıdan baktığınız anda, buranın İngiliz usulü bir bar olduğu hemen anlaşılıyor. Dış mekanın bir kısmı ve iç mekanın tamamında yoğunlukla koyu renk ahşap kullanılmış, yine ahşap ve uzun bir bar masasının arkasında yüksek deri tabureler sıralanmış ve yer yer geniş deri koltuklara ve yer verilmiş. İç kısımda hafif loş bir aydınlatma tercih edilmiş olsa da dışarıya bakan ve gün ışığını olduğu gibi alan pencereler sayesinde mekan hiç de kasvetli durmamış.

Havanın güzel olması nedeniyle biz dışarıdaki masalardan birini tercih ettik fakat hafta içi olmasına rağmen mekan oldukça kalabalıktı ve masaların neredeyse tamamı doluydu.

Yemeklere gelecek olursak, iki kişi Charter Mantı, Çıtır Karidesli Bun, Tavuk Şnitzel, Charter Köfte ve Fish&Chips paylaştık. Şahsen haşlanmış mantıyı kızarmış mantıya her zaman tercih eden biri olarak kızartmış Charter Mantı’ya bayıldım. Mantının yuvarlak şekilde kapatılmış, çok yağ çekmemiş ve kıtır kıtır oluşunu sevdim, sosunu ve yoğurdunu da epey beğendim. Diğer bir favorim ise yavan olmayan, ekmekten ziyade tamamen kıymadan yapıldığını tahmin ettiğim ve damakta adeta bir kebap tadı bırakan Charter Köfte oldu.

Charter Pub Cihangir Mantı

Öte yandan Çıtır Karidesli Bun’ın karidesi ve bol acılı sosu enfesti, fakat ekmeği biraz soğuktu. Tavuk Şnitzel’in panesi farklıydı ve tadı alışılmışın biraz dışındaydı. Son olarak Fish&Chips’in balığı kuru değildi ve İngiltere’dekiler kadar yağlı ve ağır olmadığı için bence lezzetliydi.

Biz tüm bu yemeklerin yanında bira, peşi sıra ise passion fruit ve kiraz püreli kokteyl tercih ettik. Mekanın alkol menüsü de kısıtlı olmamakla birlikte ileride Charter Pub’da çeşit çeşit tap biralar ile ev yapımı biraları denemek için sabırsızlanıyoruz.

Charter Pub, hafta içi saat 02:00, Cuma ve Cumartesi günleri ise 03:00’e kadar açık. Özellikle dış kısımda oturmak için önceden rezervasyona pek sıcak bakılmıyor ancak devamlı maç yayını yapan 4 tane televizyonun bulunduğu ve kalabalık gruplar için ideal olan iç kısım için rezervasyon yaptırmak mümkün.

IMG_2123

Kendinizi Cihangir’e atın ve kendine has köşesine yerleşmiş Charter Pub’da bir yanda sokağın eğlencesine karışırken diğer yanda lezzetli yemek ve içkiler eşliğinde dostlarınızla muhabbetin keyfine varın!

Charter Pub Cihangir Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Akarsu Yokuşu, No:33, 34425 Beyoğlu/İstanbul

İstanbul’da açılan yepyeni mekanlar için MEKAN kategorimizi takip etmeyi unutmayın.