Beşiktaş beni son zamanlarda çok etkileyen bir semt oldu. Resim müzesinin o harika bahçesinde zaman geçirdikten sonra müzeye aşık olarak oradan ayrıldım. Ardından barındırdığı 20 bin eserle, dünyanın sayılı müzelerinden biri olan Deniz Müzesi’ni ziyaret ettim. Ihlamur Kasrın’da Manolya zamanına denk gelip inanılmaz bir manzara ile karşılaştım. Aşiyan Müzesi’nin hikayesi eşliğinde penceresinden boğazı izledim. Dolu dolu geçirdiğim günün sonunda kendime bir ödül vererek Beşiktaş’ın yenisi, tabakların renklerle resme dönüştüğü bir mekana Coq Roti’ye gidiyorum. Hadi gelin bu mekanı birlikte keşfedelim.

Coq Roti Beşiktaş Çarşı’da yer alıyor. Migros’u hatırlayanlarınız varsa tam karşısında ,pasajın içerisinden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Mekanın bir yanı tamamen açık, dış alanına kırmızı sandalyeler ve gri masalar yerleştirmişler. İç alanında ise gri dikdörtgen boyutlu masalar ve kare fayans görünümlü beyaz tabureler dikkat çekiyor. Ben çok beğendim. Yapboz gibiydiler! İçeceklerin alındığı alanın duvarı ise oldukça renkli ve eğlenceli gözüküyordu. Mekan self-servis hizmet veriyor. Bu nedenle önce tepsinizi alıyorsunuz, menülerden istediğiniz ürünü seçerek ödemeye geçiyorsunuz. Hadi hazırsanız lezzetlere geçelim!

Le Cordon Bleu’da da eğitim almış Umur şefin mekanı olan Coq Roti’de özel tasarım bir mangal yer alıyor. Bu mangalın lav ocağına dönüştüğü 350+ °C ateşin karşısında, yüksek sıcaklıklara maruz kalarak hazırlanan lezzetlerle buluşuyoruz. Tavuklar pişene kadar çeşitli proseslerden geçiyor. Aslında tam da bu nedenle biz lezzetli bir tavuk yiyebiliyoruz. Menüden çeşitli gramajlarda Kanatlı Göğüs, Kalçalı But, Yarım Tavuk ve Bütün Tavuk seçebiliyoruz. Zaten siz nasıl istiyorsanız sorduğunuzda direkt yardımcı oluyorlar. Tabağa tavuğu aldıktan sonra yanına taptaze sebzelerden bir salata, üzerine şahane bir sos hatta tane hardal turşusu ile başka bir boyut ,ardından tavuğun üzerine az-orta ve çok acı seçeneği olan özel bir sos geliyor ki işte tabak tam o anda devleşiyor. Bir de yanına fıstık yağının lezzetlendirdiği mükemmel eşlikçi patates geliyor. Ben gerçekten çok beğendim. Tavuk etleri sulu ,soslar cidden efsane ,patates deseniz müthiş yani kısacası asla sıkılmıyorsunuz yerken. Tabak oldukça doyurucu onu da belirtmek isterim.
 

İçecek alanından içeceklerinizi de kendiniz dolduruyorsunuz. Yemeği harika bir tatlıyla taçlandırmak için menülerinde öne çıkan ve iddialı oldukları bir ürün olan Nata tatlısıyla bitirebilirsiniz. Yediklerimizi masada bırakmadığımız ve toplama alanına götürdüğümüz bir konsept hazırlanmış. Çok da iyi olmuş ! Coq Roti gibi bir mekana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bu kazanım için mutlu oldum. Siz de tavuk severseniz ve biraz da farklılık istiyorsanız mekanımız burasıdır. Şimdiden afiyet olsun.

Kapak Fotoğrafı: Tuba Nil Dengiz 

İlginizi çekebilir: Tuba Nil Dengiz’den Mission Street Food