Bugün size BluTV’nin yeni çerezlik ama bence altında bir sürü hikâye yatan komedi dizisi Deneme Çekimi’nden bahsetmeye geldim. Umarım benim gibi siz de diziye bir şans verirsiniz. Aslı İnandık’ın başrolünde yer aldığı Deneme Çekimi, televizyon ve sinema sektöründe bir nevi hayatta kalmaya çalışan Kübra’nın hikayesini bizlere sunuyor. 15’er dakikalık bölümleriyle, her bölüm gelen ünlü konuklarıyla ve tabii İnandık’ın ortaya koyduğu performansıyla çok keyifli bir iş olduğunu söyleyebilirim.

deneme-asli
Deneme Çekimi | Fotoğraf: Beyazperde

Televizyon ve sinema sektörüne ilginiz varsa sektörün gerçeklerini bir oyuncu gözünden izlememizi sağlayan dizi; aynı zamanda çalışma hayatında çalışma arkadaşlarımız tarafından bize uygulanan mobbingleri, iş hayatında aldığımız yersiz eleştirileri, pes etme noktasına geldiğimiz anları da bir nevi bize hatırlatıyor. Hiç ‘audition’ vermedim ve büyük ihtimal yazıyı okuyanların da bir çoğu vermedi ama eminim ki hepimizin hayatında kötü geçen iş görüşmeleri olmuştur. Deneme Çekimi de tam olarak bu noktaya değiniyor aslında. Diziye isterseniz sektör odaklı bakın isterseniz kendi çalışma deneyimlerinizi düşünerek izleyin. Sektörler ve insanlar değişse de ne yazık ki iş hayatında yaşadığımız şeylerin benzer olduğunu bu diziyle birlikte bir kez daha gördüm.

1628168
Deneme Çekimi | Fotoğraf: Beyazperde

Yeri geldiğinde Kübra’ya üzülüp yeri geldiğinde neden karşılık vermedi diye kızdığım, deneme çekimlerinde yaşanan absürt olaylara şaşırmakla gülmek arasında kaldığım ve az çok tahmin ettiğim sektör gerçeklerinin yüzüme bir kez daha çapıldığı bir ilk üç bölüm izledim. Her ne kadar televizyon, sinema ve şimdilerde dijital platformların izleyicisi olsak da sektörün arka planını gösteren işleri ne yazık ki göremiyoruz. Bu konuda televizyon ve sinema sektöründekiler ne düşünüyor bilmiyorum ama bence oyunculuk sektörünün en çok merak edilen ve en çok hikayesi olan sektörlerden bir tanesi olduğu konusunda hemfikirizdir. Biraz da bu yüzden böyle bir işin olduğunu duyunca hemen izlemek istedim.

En son sanırım bu tarzda izlediğim işlerden bir tanesi Fransız yapımı “Call My Agent” dizisinin yerli uyarlaması Menajerimi Ara’ydı. Bu arada Deneme Çekimi’ni izlerseniz ve doymazsanız kesinlikle izlemenizi önerdiğim işlerden bir tanesidir. Deneme Çekimi’nin, 15’er dakikalık bölümlere sahip olmasından ve biraz da dijital bir platformda olmasından kaynaklı olarak Menajerimi Ara’ya göre daha sert ve an’lara dayanan bir dizi olduğunu söyleyebilirim.

4805270
Deneme Çekimi | Fotoğraf: Beyazperde

Bu arada şunu da eklemem lazım; Perihan Savaş, Esra Ronabar, Gizem Karaca, Esra Kızıldoğan, Meriç Aral, Tuğrul Tülek ve Zeynep Dinsel gibi izlemekten keyif aldığımız oyuncular da ilk üç bölümde Aslı İnandık’a eşlik ediyor. Sektörü sektörün içindekilerle öğrenmek ya da sadece izlemek için keyifli bir şeyler arayanlar için Deneme Çekimi’nin ideal dizilerden birisi olduğunu söyleyebilirim. Umarım siz de izler ve benim gibi seversiniz.

Kapak Fotoğrafı: Beyazperde

İlginizi çekebilir: Ezgi Er’den Bir Influencer’ın “Etkileyici” Hikayesi