Bağdat Caddesi’nde meşhur Boyner’in bulunduğu sokakta yer alan “Esrarengiz Lezzetler” envai çeşit seçeneği ile gün içindeki tüm öğünlerimize cevap verebilecek nitelikte, kaliteli bir menüye sahip. Şimdiden popüler kahvaltı mekânı alternatiflerimiz arasına adını altın harflerle yazdırdı.

Konum

Esrarengiz Lezzetler
Esrarengiz Lezzetler | Fotoğraf: Caglar Inceoglu

Mekânı biraz daha detaylı inceleyecek olursak, 2020’in başlarında kapılarını bizlere açan Esrarengiz Lezzetler, Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal mevkiinde hayatın rutin koşturması esnasında keyifle kaçabileceğiniz bir yer. Ekşi mayalı ekmekleri ile ün salmış Esra Şef, gerçekten çok yetenekli ve sihrini aklınıza bile gelmeyecek lezzetleri ustaca birleştirilmesiyle konuşturuyor.

Mekân ağırlıklı olarak ekşi mayalı ekmek ve ekmek üstü lezzetleri ile ön plana çıkarken bunun yanında klasik lezzetlerin modern bir şekilde yorumlanmasıyla sunulan mezeler ve parmak ısırtan tatlıları mekânı bizim için daha da esrarengiz kılıyor.

Kahvaltıya gittiğimiz zaman menüde dikkatimizi çeken Belgian Waffle gözümüze kestirdik ve güne bu lezzetle başlamak istedik. Bildiğiniz Belgian Waffle’ı unutun. Emin olun bambaşka bir lezzet sizi bekliyor. Tavuk gibi bir ürünün kahvaltıda bile doğru kombinlerle tercih edilebileceğini kanıtlayan Esra Şef, keyifli bir kahvaltı deneyimi yaşamamızı sağladı. Belgian Waffle içeriğinde çıtır tavuk, cheddar sos ve meşhur biber reçeli bulunuyor ve waffle üzerinde göz yumurta ile servis ediliyor. Sabah kahvaltısında çıtır tavuk tercihi konusunda ilk başta tereddüt yaşamış olsak da biber reçelinin kesinlikle bu yemeğin gizli kahramanı olduğuna karar verdik. Cheddar sos oldukça hafifti, beşamel sos ile açılarak hafifleştirilmesi çok güzel bir dokunuş olmuş.  

Esrarengiz Lezzetler
Esrarengiz Lezzetler | Fotoğraf: Caglar Inceoglu

Günümüzde mümkün oldukça mesafeye ihtiyaç duyduğumuzu da göz önünde bulundurursak mekân, caddede bulunmasına rağmen sakin bir sokakta yer aldığından rahat rahat yemeğinizin tadına varabilmenize imkan sağlıyor. Mekân tasarımı, çalışanların ilgisi, nezaketi ve güleryüzlüğü ile bizden tam puan aldı! Kahvaltınızı yaptıktan sonra muhakkak günlük çıkan ekşi mayalı ekmeğinizi almayı unutmayın!

Kapak Fotoğrafı: Instagram/@esrarengizlezzetler

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’dan İstanbul’da En İyi Kahvaltı