Karaköy’ü sevmeyen yoktur sanırım. Galata Kulesi, deniz manzaralı sokakları, Bankalar Caddesi ve çevresinde bulunan mekanlar ile hepimizin gönlünde yer edinmiş bir semt… Ben de bu yazımda size Karaköy çevresinde bulunan F&B Culture restoranından bahsedeceğim.

F&B Culture
F&B Culture | Fotoğraf: Melissa Özkan

Konum

Hem Galata Kulesi’ne yakın olmak hem de Karaköy’ün deniz manzaralı sokaklarında olmak isteyenler için biçilmiş kaftan F&B Culture. Galata Kulesi’nin kapısının karşısına bakan sokakta beş dakikadan az bir süre içerisinde ulaşabileceğiniz bu restoran, kendisini şık mimarisinin arkasına gizlemiş durumda. İçeriye girdiğiniz andan itibaren kulaklarınıza seçkin müzik listesinin tınıları doluyor. İsterseniz ön tarafta sokağı izleyebilir, isterseniz arka tarafta kış bahçesi formunda bulunan masalarda oturabilirsiniz.

Özellikle akşam konseptinin gerçekten çok hoş olduğunu söyleyebilirim. Benim bu tarz şık mekanlarda dikkat ettiğim ilk özellik kasıntı olmaması oluyor. Çünkü rahat olamamak ve mercek altında hissetmek gerçekten çok rahatsız edici bir durum. Birçok kez ayak bastığım bu mekanda en sevdiğim özellik de bu oldu. Konseptine ve şıklığına kıyasla aynı zamanda çok da rahat ve huzurlu bir mekan.

https://www.instagram.com/p/B2_XSS2BiF7/

Menü oldukça geniş, herkes damak tadına uygun bir tat bulabilir; farklı olarak da restoranın kendine öz tatlarını deneyebilirisiniz. Geniş kahvaltısı, kendilerine has tarifleriyle yaptıkları ekmekleri ve 4 peynirli pizzası gerçekten çok lezzetli.

Özel günleriniz için gönül rahatlığı ile tercih edebilir, mum ışığında lezzetli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Eğer iş yeriniz Galata yakınlarındaysa öğle yemeğiniz için değerlendirebilir veya iş toplantılarınızı öğle yemeğine denk getirerek sıkıcı toplantılara biraz renk katabilirsiniz. Bu güzel restorana hafta sonu gitmek isterseniz de rezervasyon yaptırmanızı öneririm.

Kapak fotoğrafı: Instagram / @fandbculture

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den Karaköy Kahvaltı Mekanları